„125” pojedzie ul. Nad Drwiną?

Od połowy roku 2012, wraz z wejściem rozkładów wakacyjnych, linia „108” została zawieszona. Oznaczało to koniec kursów liniowych do pętli przy ul. Nad Drwiną, która od tej pory miała być obsługiwana jedynie przez Tele-busa. Ten stan utrzymał się po dzień dzisiejszy, a samo „108” zostało definitywnie zlikwidowane.

Z informacji które otrzymałem wynika jednak, że w ZIKiT rozważa się przywrócenie obsługi liniowej na tym odcinku. Prawdopodobnie miałyby ją wykonywać kursy wariantowe „125”, które przejeżdżają dosłownie kilkaset metrów obok. Autobusy miałyby zjeżdżać z ul. Półłanki, dojeżdżać do przystanku „Nad Drwiną”, a następnie zawracać by dojechać z powrotem do ul. Półłanki, skąd kontynuowałyby jazdę w kier. Szpitala Rydygiera albo os. Złocień. Powyższe wjazdy kieszeniowe dotyczyłyby zapewne jedynie kilku kursów dziennie, tak aby odzwierciedlać rozkład zlikwidowanego „108”.

Sprawą sporną pozostaje, czy taka zmiana jest potrzebna? Z jednej strony, „108” na końcowym odcinku cieszyło się niewielkim powodzeniem, a przecież zawsze można skorzystać z Tele-busa. W dodatku mieszkańcy os. Złocień niekoniecznie ucieszyliby się z jazdy naokoło. Z drugiej strony, konieczność zamawiania autobusu przez telefon niewątpliwie nie jest tak dogodna jak zwykłe przyjście na przystanek i wejście do niego, a i sam „125” obsługuje znacznie większy rejon Krakowa. Może zatem warto spróbować? W najgorszym razie zawsze można się później z tego pomysłu zwyczajnie wycofać.

lkaszmirski

, , , , , ,

  1. #1 by lkaszmirski on 19 sierpnia, 2013 - 9:05 pm

    Uaktualnienie: po blisko roku oczekiwania, od września 2013 „125” będzie wykonywać kursy wariantowe przez ul. Nad Drwiną.

  1. Zmiany powakacyjne 2015 – autobusy [komentarz] | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: