Więcej tramwajów w weekendowe wieczory?

Każdy, kto podróżuje w soboty albo święta wieczorami, zgodzi się, że jest to dość utrudnione zadanie. Tramwaje, które powinny stanowić szkielet krakowskiej komunikacji, w większości od godz. 18-19 kursują jedynie co pół godziny. Ciężko uznać ten wynik za jakikolwiek sukces, zwłaszcza w mieście tak nastawionym na kulturę jak Kraków.

Niedawno mieszkańców obiegły wieści o planowanych zmianach w komunikacji po otwarciu trasy do Kampusu UJ – wspominałem o nich w tym artykule. Jednocześnie przekazano informację, że kursowanie wybranych linii tramwajowych zostanie w weekendy ograniczone – i tak np. w niedziele i święta „szóstka” w ogóle nie wyjedzie na tory, podczas gdy „trzynastka” będzie kursować jedynie do okolic godz. 20 (źródło). Podobnych przypadków może być więcej.

Okazuje się jednak, że w zamian są plany aby pozostałe linie odjeżdżały z przystanków częściej. I tak w soboty tramwaje miałyby kursować co 20 minut aż do końca dnia, czyli do godz. 22-23. W przypadku rozkładów świątecznych zamiary były podobne, jednak najprawdopodobniej na ich pełną realizację nie starczy środków. Niemniej częstotliwość co 20 minut miałaby być wydłużona przynajmniej do ok. godz. 21, później natomiast linie pojechałyby tak jak obecnie raz na pół godziny.

Choć są to jedynie plany, mają sporą szansę na realizację. W nadchodzącym tygodniu powinno zostać udostępnionych więcej szczegółów.

lkaszmirski

Reklama

, , , ,

 1. #1 by Cosik on 5 listopada, 2012 - 6:50 am

  Trochę mi szkoda tej ‚szóstki’ w weekendy – najprostszy dojazd z Kurdwanowa do Rynku…

 2. #2 by lkaszmirski on 5 listopada, 2012 - 9:18 am

  „7” do Poczty Głównej też nie jest zła, będzie jedynie zastąpiona przez „24” jadące po tej samej trasie.

 3. #3 by Cosik on 5 listopada, 2012 - 10:29 am

  Właśnie dlatego mi tylko ‚trochę’ szkoda – nie rozpaczam bo wiem, że i tak w pobliże dojadę 🙂

 4. #4 by lkaszmirski on 5 listopada, 2012 - 10:37 am

  Znam te problemy, bo też korzystam ze znajomymi z linii na trasie południe-centrum 🙂 Jeśli „24” pojedzie co 20 minut nawet wieczorami, to zastanawiam się czy nie będzie lepiej – obecnie jeśli się pójdzie np. na Dworzec na „7”, i ta właśnie uciekła to pozostaje pół godziny czekania. I marne to pocieszenie, że gdzieś tam z drugiej strony Rynku odjeżdża za chwilę „6”…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: