Co z tą „trzynastką”?

Tak jak pisałem kilka tygodni temu, linia „13” wzbogaciła się niedawno o dodatkowe kursy w niedziele i święta, dzięki czemu jej godziny funkcjonowania prawie odpowiadają pozostałym liniom. Niestety, wciąż jest to „prawie” – linia zaczyna jeździć dopiero koło godz. 6, a kończy po 21. Jest to niezrozumiałe, gdyż jest to jeden z głównych tramwajów w naszym mieście. Co więcej, linia „6” kursująca na podobnej trasie, w ogóle w niedziele nie wyjeżdża na tory.

RDXII postanowiła nie odpuszczać i walczyć o to, aby magistralna linia „13” była magistralną z prawdziwego zdarzenia. Ponieważ trwają starania o wzmocnienia kilku innych linii na terenie Dzielnicy, a ZIKiT przyznał, że środki na rok 2013 są bardzo napięte, postanowiono w tym przypadku pójść na kompromis. Radni zaproponowali, aby przenieść jeden kurs z dni powszednich na niedziele. W ramach tych samych kosztów oznaczałoby to, że w niedziele i święta doszłoby aż pięć kursów, co powinno akurat starczyć na uzupełnienie godzin kursowania. Urzędnicy ZIKiT wstępnie przychylili się ku pomysłowi.

Oczywiście trochę szkoda tego kursu w dni powszednie, jednak wydaje się, że ważniejsze jest aby na linii można było polegać w każdy dzień tygodnia i o każdej porze.

lkaszmirski

Reklama

, , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: