Nowa linia „422”

O proszę, zostaliśmy mile zaskoczeni. Zgodnie z zapowiedzią, od 3 sierpnia pod drzwi Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego będą podjeżdżać autobusy komunikacji miejskiej. Nowa linia – pod numerem „422” – pojedzie z Al. Przyjaźni do Zesławic w większości po trasie obecnego „122”. Jedyną różnicą będzie obsługa ulic Kantorowickiej i Osieckiego, zamiast jazdy przez skrzyżowanie Kocmyrzowska/Morcinka.

Na stronie http://m.rozklady.mpk.krakow.pl/ dostępne są nowe rozkłady jazdy. Jak będzie to działać w praktyce? Obie linie pojadą w dni powszednie co 40 minut i będą ze sobą w pełni zsynchronizowane. Oznacza to, że zamiast dotychczasowego „122” co pół godziny, pasażerowie otrzymają wypadkowo linię kursującą co 20 minut. Również w weekendy sytuacja się odrobinę poprawi, zapewniając połączenie średnio co 40 minut (obecnie nieregularne, co 40-55 minut).

Co więcej, ponieważ trasa „422” będzie mieć tylko jeden nowy przystanek, zgodnie z zasadami funkcjonowania biletów okresowych posiadacze kart na „122” będą mogli korzystać z „422” bez przeszkód na całej trasie.

Jak dla mnie – zmiany zdecydowanie na plus.

lkaszmirski

Reklama

, , , ,

 1. #1 by ee on 13 sierpnia, 2013 - 8:54 pm

  Coś dodali ale coś oczywiście skrócili. 124 nie jeździ już nawet do Ronda Grunwaldzkiego, nagle cichaczem od wczoraj jeździ tylko do przystanku Cracovia, czyli z przystanku przesiadkowego ‚Jubilat’ do centrum dojedziemy juz tylko dorożką. Jeździłam 503 i przesiadałam się na 124 do ‚Basztowej Lot’, cóż czas przeprosić się z samochodem i zapychać parking przy Kleparzu. Brawo zikitowcy!

 2. #2 by lkaszmirski on 14 sierpnia, 2013 - 12:03 pm

  Z przystanku autobusowego Jubliat w kier. centrum wciąż jeździe „304”, choć on akurat nie staje na Basztowej – zatrzymuje się za to na wszystkich pozostałych przystankach.

  Ew. jest też tramwaj – „2”, tyle że tu trzeba przejść kawałek, w tym przejście podziemne i sygnalizację.

 1. “422″ pojedzie do Kantorowic! | krabok
 2. „422″ do Mistrzejowic? | krabok
 3. ZIKiTu zamach na synchronizację – cz. II | krabok
 4. Top 10 do poprawki | krabok
 5. „122” i „422” przez Tomex? | krabok
 6. „149” do Szpitala Okulistycznego! | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: