„13” < "18"

Opisana niedawno zmiana trasy „8” i przekierowanie jej na Bronowice Małe zbiera właśnie kolejne żniwo. Wczoraj, w poniedziałek 26.08, odbyło się spotkanie RDXII z urzędnikami ZIKiT. Jednym z poruszanych tematów były linie tramwajowe kursujące do Nowego Bieżanowa, w szczególności „trzynastka”.

Dobra wiadomość jest taka, że po dłuższych staraniach Radnym udało się wywalczyć przywrócenie pełnych godzin kursowania linii „13” w dni świąteczne. Obecnie są one ograniczone do godzin 6-21, jednak niebawem zostaną wydłużone do regularnego zakresu.

Niestety, jest i zła wiadomość: zmiany na linii „8” sprawią, że będzie się ona dublować z „trzynastką” na odcinku od Bronowic Małych aż do Korony, w związku z czym ZIKiT spodziewa się mniejszych zapełnień w tramwajach „trzynastki”. Planowane jest ściągnięcie z tej ostatniej pojemnych wagonów NGT8 i docelowo skierowanie ich w zamian na linię „18”.

Przed wprowadzeniem poprawek dotyczących „ósemki” ZIKiT planował wydłużenie godzin kursowania na „osiemnastce”, gdyż obecnie pod wieczór w wagonach panuje spory tłok. Ponieważ jednak w nowym wariancie nie starczy na nie pieniędzy, wychodzi na to, że postanowiono rozwiązać problem poprzez puszczenie pojemniejszych wagonów. I tylko szkoda, że kolejną ofiarą wojny o „ósemkę” stał się Nowy Bieżanów… a także Bronowice, które też stracą NGT8.

lkaszmirski

Reklama

, , , , , , , ,

 1. #1 by Chlorofil on 27 sierpnia, 2013 - 9:53 pm

  Cóż. Dobra wiadomość co do godzin kursowanie 13, zła co do zmiany trasy ósemki, co już bardzo dobrze wiemy. 🙂

 2. #2 by marvolo613 on 28 sierpnia, 2013 - 10:06 am

  Stracą nie tylko Nowy Bieżanów i Bronowice, ale także Mały Płaszów (20 co 10 min. i 11 co 20 min. zamiast 54 co 5 min.), Azory (brak wydłużenia godzin kursowania 130) i kilka innych rejonów.

 3. #3 by lkaszmirski on 31 sierpnia, 2013 - 9:10 am

  Uaktualnienie: w ostatniej chwili zdecydowano, że NGT8 (na razie) jednak zostają na „13” 🙂

 4. #4 by lkaszmirski on 19 września, 2013 - 10:20 am

  Uaktualnienie: dodatkowe kursy „13” będą dodane od 23 IX.

 1. Wszystkich Świętych 2013 – komentarz (część I) | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: