Będzie więcej „503”!

W ciągu najbliższych kilku tygodni ZIKiT zamierza przekierować linię „503”, obecnie zawracającą na pętli „Górka Narodowa”, do nowej końcówki na os. Gotyk. Szykowanych zmian będzie jednak prawdopodobnie więcej.

Okazuje się, że wraz ze zmianą marszruty, planuje się również wprowadzić korektę częstotliwości odjazdów. „503” ma zyskać dodatkowe kursy, także w weekendy. Można się też spodziewać, że dzięki nowej trasie – na której linia będzie podstawą komunikacji – nie będzie ona tak drastycznie redukowana na wakacje. Przypomnijmy, że w tym roku na okres lipiec – sierpień autobusy w ogóle zostały zawieszone w weekendy, a w dni powszednie kursowały tylko do ok. godz. 19. Jest zatem szansa, że od 2014 sytuacja się poprawi.

Urzędnicy wprawdzie przyznali, że badania napełnień sugerują, iż „pięćset trójka” pracuje lepiej (ma lepsze zapełnienia) na północy niż na południu Krakowa, jednak nie planują rozdzielania linii na dwie i wzmacniania jedynie północnej części. I dobrze – trasa zyskała sporo zwolenników, a w godzinach szczytu autobusy jeżdżą porządnie zapełnione. Teraz ma szansę zdobyć jeszcze więcej pasażerów.

lkaszmirski

Reklama

, , , ,

  1. 10 najbardziej niedofinansowanych linii km (część II) | krabok
  2. Co pojedzie do os. Gotyk? | krabok
  3. Górka walczy o więcej „115” oraz „169” | krabok
  4. Układ tras po otwarciu tramwaju na Azory i Górkę Narodową | krabok
  5. Wielkie małe zmiany – autobusy [komentarz] | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: