Nowy buspas?

Jak na razie nie doczekaliśmy się zapowiadanych buspasów na Pilotów czy na wiadukcie wzdłuż al. 29-ego Listopada, choć projekty wciąż są aktualne. Tymczasem możliwe, że w międzyczasie taki pas zostanie wydzielony zupełnie gdzie indziej, a mianowicie… na Kamieńskiego.

Wszyscy wiemy, jak ciężko nieraz przejechać wspomniany ciąg. W godzinach szczytu nieraz tworzą się długie korki, w których utykają również autobusy. Co gorsza, spóźnienia łapane na Kamieńskiego odbijają się potem na pasażerach nie tylko z rejonów południa, bo linie tamtędy kursujące obsługują sporą część miasta. W efekcie rozkład linii „173” na Azorach czy „164” na Górce Narodowej nieraz potrafi być czystą loterią. Choć na razie nie zapadły ostateczne decyzje, to jak przyznają urzędnicy, utworzenie pasa dla komunikacji miejskiej na tej ulicy jest poważnie rozważane.

Trzymamy kciuki.

lkaszmirski

Reklama

,

 1. #1 by wkm on 11 grudnia, 2013 - 8:06 pm

  Jeeeejku było by świetnie! Przejazd Kamińskiego to tragedia, to byłaby naprawdę wielka szansa na poprawę szybkości przejazdu na południu, dodatkowo linie 304 i 503 wreszcie zasługiwałyby na miano przyspieszonych 🙂

 2. #2 by fysztof on 12 grudnia, 2013 - 8:45 am

  Super!!! Oby to jednak doszło do skutku, bo ostatnio wiele dobrych pomysłów się słyszy, ale żadnego w praktyce nie widzi (linia 54, pierścień wokół Plant, buspasy itd.). Dwa pomysły dodatkowe:
  1. Może warto wprowadzić w tym przypadku (na wzór Warszawy) ten bus-pas w godzinach szczytu (6-10, 14-18), gdy faktycznie są korki? Wieczorami i w weekendy w sumie nie jest potrzebny.
  2. Oprócz Kamieńskiego przydałby się ten bus pas też na Wielickiej, przynajmniej od Wlotowej… Bo inaczej autobusy i tak tam utkną… tym bardziej, że są trzy pasy, więc nie powinno być problemu.

 3. #3 by Bożydar on 13 grudnia, 2013 - 11:45 pm

  przecież dwór Majchrowskiego jest wybitnie antytramwajowo-autobusowy
  zabiorą jeden pas samochodom? a może zabiora pobocze dla pieszych albo wykarczuja krzaki az po same mury dla getta? niemożliwe

  przy budowie świątyni handlu pw bonarki można było zmusić inwestora do budowy na tym odcinku mpkopasów od wiaduktu do Sławka ale 20 wiceprezydentów było zajętych;)

  tam gdzie można zrobić mpkopas bez zabierania faworytom majchrowskiego czyli blachosmrodom to się nie robi…
  Królowej Jadwigi
  Focha
  Czarnowiejska
  Kijowska
  i wszędzie tam gdzie można wydzielic 3 pas z obecnych szerokich dwóch…

  • #4 by lkaszmirski on 14 grudnia, 2013 - 9:38 pm

   Miał być priorytet dla komunikacji na Czarnowiejskiej – niestety jak na razie pozostaje niespełnionym marzeniem.

 1. Wiosenna ofensywa buspasowa | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: