Archikom 2.0 – do scalania rozkładów

Nieraz się zdarza, że potrzebujemy tylko sprawdzić najbliższe odjazdy w konkretnym kierunku, jednak która to będzie dokładnie linia – nie robi nam różnicy. Dla przykładu, mieszkańcy Bielan jadący do centrum wsiadają w pierwszy autobus, który nadjedzie – lecz żeby sprawdzić kiedy dokładnie powinni wyjść na przystanek, muszą wcześniej przewertować kilka rozkładów. Po co marnować czas, a także papier w przypadku drukowania takich rozpisek?

W najnowszej odsłonie programu Archikom została dodana możliwość scalania kilku rozkładów w jeden (opcja nr 0 w menu głównym). Aby podać linki rozkładów do scalenia, otwórz plik scal.txt w głównym folderze programu, usuń przykładowe strony które tam dodano i wklej adresy rozkładów ze strony MPK – każdy w osobnej linijce. Następnie zapisz plik, uruchom program i wybierz opcję nr 0. Gotowy rozkład zostanie umieszczony w folderze Scalone rrrr-mm-dd (gdzie rrrr-mm-dd to aktualna data). Więcej informacji nt. dostępnych opcji jest zawarte w pliku Szybki start.pdf w folderze z programem.

Archikom do działania potrzebuje komputera z systemem Windows oraz zainstalowanym pakietem .NET Framework (domyślnie obecny na wszystkich nowszych Windowsach, w razie potrzeby do pobrania ze strony Microsoft). Program, spakowany do pliku .rar, można pobrać stąd. Poniżej przykłady z pracy programu:

Chciałbym serdecznie podziękować użytkownikom: delta oraz flosan za pomoc przy testowaniu oprogramowania oraz sugestie, które nieraz miały znaczny wpływ na finalną postać programu. Wielkie dzięki!

lkaszmirski

Reklama

 1. #1 by Bartek on 28 grudnia, 2013 - 10:28 pm

  Super program !! Polecam 🙂

  • #2 by kazziz on 29 grudnia, 2013 - 2:15 am

   czekam na wersję na androida ;D

 2. #3 by Allemon on 14 grudnia, 2015 - 3:20 pm

  Wygasł link 😦

 1. Archikom 2.1 – do scalania rozkładów | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: