Za małe wozy na linii 52 [List]

Remont Mogilskiej doprowadził do ograniczeń w komunikacji miejskiej i te ograniczenia dotknęły także linię nr 52, która w szczycie jeździła co 5 minut, a teraz jeździ zaledwie co 10. ZIKIT razem z MPK powinien posłać na nie wozy 3 x 105Na, które są pojemniejsze. Wysyłane są natomiast wagony E1+c3, które są bardziej awaryjne i mają spore problemy z zamykaniem drzwi. Odnoszę wrażenie, że ZIKIT chce doprowadzić do paraliżu Nowej Huty. Gdy E1+c3 się popsuje, to Nowa Huta będzie odcięta od świata, czy ZIKIT tego nie widzi? Zadam pytanie, gdzie w takim razie skierowane zostaną wagony 3 x 105Na?

Oczywiście będą jeździć na 4 oraz 24, co do tej pierwszej nie mam zarzutów, bo 3 x 105Na są tam potrzebne, ale nie ma podstaw do kierowania ich na 24. Spokojnie wystarczyłyby na niej 2 x 105Na, GT8S, a nawet wagony wiedeńskie, ale pewnie mieszkańcy Kurdwanowa nie chcą widzieć u siebie wozów, które są bardzo awaryjne. Może ci mieszkańcy zrozumieją, że komunikacja w Nowej Hucie została pocięta i potrzebny jest większy tabor. Skoro udało się posłać na linę nr 14 NGT8, to może na 52 też się uda skierować większy wozy? Mam nadzieję, że do zamiany taboru pomiędzy 24 a 52 dojdzie szybko, bo nie chcemy przecież doprowadzić do paraliżu miasta.

Mariusz Nowak

, , , , ,

 1. #1 by MarcinZ on 4 lutego, 2014 - 6:39 pm

  Drogi Mariuszu Nowaku – Chyba nie doczytałeś pewnej informacji, która była ogłoszona już tydzień temu. Więc dla twojej informacji od 17.02 na 52 mają jeździć aż trzy 3x105Na, a na 24 same 2x105Na.

  • #2 by lkaszmirski on 4 lutego, 2014 - 8:44 pm

   Gdzie znalazłeś tę informację, czy mógłbyś podać link?

 2. #3 by MarcinZ on 5 lutego, 2014 - 10:08 am

  strona się nazywa KRABOK, artykuł ,,Komunikacja podczas remontu Mogilskiej”.

  • #4 by lkaszmirski on 6 lutego, 2014 - 9:20 am

   Niestety wszystko wskazuje na to, że plany urzędników się zmieniły. A szkoda, bo trójskłady by się bardzo przydały. Z drugiej strony może jednak znów zmienią zdanie… skoro mogli zwiększyć częstotliwość na „704” (od dzisiaj), to tym bardziej mogą dojść roszady taborowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: