Zimowe wzmocnienia komunikacji 2014

W bieżący weekend mają miejsce wzmocnienia rozkładów na wielu miejskich liniach. Część zmian zaszła już dzisiaj, pozostałe nastąpią w poniedziałek. Poniżej tabelka z krótkim podsumowaniem dla każdej linii.

Wśród tramwajów największymi beneficjentami są (w kolejności) linie „50”, „18”, „13” oraz „20”. Jeśli chodzi o autobusy, to pozytywne zmiany odczują przede wszystkim pasażerowie „109”, „175” oraz „139”. Na wielu trasach przybyły jedynie pojedyncze kursy, lecz i to cieszy – zwłaszcza, że wzmocniono godziny gdy linie te rzeczywiście potrzebowały poprawy.

Znalazła się i łyżka dziegciu w tej beczce miodu. ZIKiT opublikował obszerny komunikat nt. wzmocnień, nie wspomniał w nim jednak, że ubyło kursów na nocnym „64”. Na ciągu Most Grunwaldzki – Kostrze oferta również się pogorszyła. O ile w ciągu dnia „112” i „162” przejęły zabrane kursy „412”, tak wieczorem ten ostatni przestał w ogóle kursować, jednak pasażerowie nie dostali nic w zamian. Łącznie ubyły zatem 3 kursy dziennie w każdą stronę.

Ogólnie jednak należy się cieszyć, bo na większości ciągów oferta się odczuwalnie poprawiła. Oby tylko nie okazało się za jakiś czas, że wspomniane wzmocnienia… miały swoją cenę.

lkaszmirski

, , , , , , , , , , , ,

  1. Nowości powakacyjne 2015 – autobusy cz. 1 | krabok
  2. Nowa linia „475” i inne zmiany w Sidzinie | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: