Zimowe wzmocnienia komunikacji 2014

W bieżący weekend mają miejsce wzmocnienia rozkładów na wielu miejskich liniach. Część zmian zaszła już dzisiaj, pozostałe nastąpią w poniedziałek. Poniżej tabelka z krótkim podsumowaniem dla każdej linii.

Wśród tramwajów największymi beneficjentami są (w kolejności) linie „50”, „18”, „13” oraz „20”. Jeśli chodzi o autobusy, to pozytywne zmiany odczują przede wszystkim pasażerowie „109”, „175” oraz „139”. Na wielu trasach przybyły jedynie pojedyncze kursy, lecz i to cieszy – zwłaszcza, że wzmocniono godziny gdy linie te rzeczywiście potrzebowały poprawy.

Znalazła się i łyżka dziegciu w tej beczce miodu. ZIKiT opublikował obszerny komunikat nt. wzmocnień, nie wspomniał w nim jednak, że ubyło kursów na nocnym „64”. Na ciągu Most Grunwaldzki – Kostrze oferta również się pogorszyła. O ile w ciągu dnia „112” i „162” przejęły zabrane kursy „412”, tak wieczorem ten ostatni przestał w ogóle kursować, jednak pasażerowie nie dostali nic w zamian. Łącznie ubyły zatem 3 kursy dziennie w każdą stronę.

Ogólnie jednak należy się cieszyć, bo na większości ciągów oferta się odczuwalnie poprawiła. Oby tylko nie okazało się za jakiś czas, że wspomniane wzmocnienia… miały swoją cenę.

lkaszmirski

Reklama

, , , , , , , , , , , ,

  1. Nowości powakacyjne 2015 – autobusy cz. 1 | krabok
  2. Nowa linia „475” i inne zmiany w Sidzinie | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: