52-gate

Sprawa z niskopodłogowymi tramwajami na „52” w weekendy nabiera rumieńców. Już jutro miałoby teoretycznie dojść do rewolucji, tymczasem… nawet media dochodzą sprzeczne informacje ze strony urzędników.

Oto w dzisiejszym Dzienniku Polskim MPK wyjaśnia, że:

– Dlatego nie ma możliwości wysłania ich na inne linie. Pozostałe dostępne tramwaje z niską podłogą są już wykorzystywane. W zajezdni w weekendy stoją tylko te wagony, które przechodzą badania i przeglądy – tłumaczy Marek Gancarczyk, rzecznik MPK.

co zdecydowanie brzmi jak odmowa. Z drugiej strony, jeden z internautów powiadomił Szkło Kontaktowe TVN o całej sprawie, które to postanowiło skontaktować się z ZIKiT. Michał Pyclik z Zarządu poinformował w odpowiedzi, iż:

Zgodnie z nim od 1 września br. prowadzony będzie taki rozdział taboru tramwajowego, aby w dni wolne od pracy, kiedy występuje mniejsze zapotrzebowanie na przywozy, kierować w maksymalnym stopniu do obsługi lini tramwajowych tabor niskopodłogowy. Dzięki temu takim taborem obsługiwane będą także te linie tramwajowe, na których w dni robocze takie tramwaje nie kursują.

(pisownia oryginalna). Jak zatem będzie? Przekonamy się dopiero jutro. Tymczasem na portalu facebook jeden z mieszkańców wraz z Radnym Dzielnicy XV Mistrzejowice założyli akcję, w której walczą aby skierować tramwaje z niską podłogą właśnie na tytułową linię. Zachęcam do śledzenia strony!

Kaszmir

,

 1. #1 by Piter on 5 września, 2014 - 5:42 pm

  Coraz więcej przemawia za tym, że nie będzie NGT8 na 52. Będą wozy 26 metrowe. Odpowiedź będzie brzmiała: „Chcieliście niskiej podłogi to macie, a że jest tłok? Puścimy wam dłuższe wozy,
  ale z wysoką podłogą”

 2. #2 by Mistrzejowiczanin on 5 września, 2014 - 8:08 pm

  Sukuinsyny z ZIKiT-u! Może będą jednak Bombardiery NGT8! Pożyjemy, zobaczymy – do jutra.

  • #3 by Piter on 6 września, 2014 - 9:45 am

   Spokojnie, trzeba poczekać z 20 lat jak pokasują wszystkie stare tramwaje. Przecież 10 lat temu żaden autobus nie miał ani klimatyzacji, ani monitoringu, a wysoka podłoga była na wielu liniach.

   Tak samo z tramwajami, postęp jest i będzie z roku na rok. Jak dzisiejsza młodzież będzie na emeryturze to będzie 100% niskiej podłogi. Dożyjemy tego.

 3. #4 by EU8N on 5 września, 2014 - 9:40 pm

  Wystarczy wejść na jakdojade.pl, by zobaczyć, że jutro żadnych niskopodłogowców na 52 nie będzie. Będą tylko wieczorem łączenia z linii nocnej (3 kursy w kierunku Czerwonych Maków i 2 kursy w kierunku Os. Piastów). Prawdopodobnie więc pojawi się jeden EU8N i jeden NGT6.

 4. #5 by tramwajarz on 6 września, 2014 - 4:47 pm

  Marek Gancarczyk (niedo)rzecznik MPK czy Michał Pyclik (niedo)rzecznik z ZIKIT?
  Który tym razem jest wiekszym Pinokiem Dworu Majchrowskiego?

  Wychodzi na to że Bombardiery to buble jeśli nie mogą działać ciągle przez 7 dni ( przecież co noc odpoczywają…)

  Oj w wyborach samorządowych trzeba pozbawić Majchrowskiego 3 etatu – prezydenta Krakowa. Niech sie bawi w profesora na swojej uczelni przy osobiście wywalczonym przystanku Zabłocie;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: