Wyzwanie: Kraków. Debata kandydatów na Prezydenta Miasta Krakowa

Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji UJ, Stowarzyszenie Studenci dla RP, Ośrodek Studiów o Mieście OSOM Klubu Jagiellońskiego oraz Europejskie Centrum Rozwoju Europa Jutra zapraszają na największe tego typu, przedwyborcze wydarzenie w Krakowie: “Wyzwanie: Kraków” – debata kandydatów na Prezydenta Miasta Krakowa, które odbędzie się 5 listopada 2014 r. o godzinie 17:30 w Auli Dużej A Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33.

W czasie debaty niewątpliwie poruszone zostaną również tematy związane z komunikacją miejską i ogólnie poruszaniem się po mieście, będzie też możliwość zadawania pytań przez publiczność. Na debatę zaproszeni zostali wszyscy kandydaci, startujący w wyborach na Prezydenta Miasta Krakowa. Program debaty:

 1. Pierwsza runda: każdy kandydat odpowiada na to samo pytanie. (czas na odpowiedź: 2 min).
 2. Druga runda: każdy kandydat odpowiada na jedno wylosowane przezeń pytanie (czas na odpowiedź: 1 min 30 sek).
 3. Trzecia runda: każdy kandydat zadaje jedno pytanie wybranemu kontrkandydatowi. Dopuszczalna replika i duplika (czas na pytanie: 1 minuta, czas na odpowiedź: 1 min, czas na replikę: 30 sekund, czas na duplikę: 30 sekund).
 4. Czwarta runda: każdy kandydat otrzymuje jedno pytanie z sali (czas na pytanie: 30 sekund, czas na odpowiedź: 1 min 30 sek). Osobę zadającą pytanie wskazuje prowadzący.
 5. Piąta runda: każdy kandydat podsumowuje debatę (czas na wypowiedź: 2 min).

Więcej szczegółów na profilu fb wydarzenia.

Kaszmir

 1. #1 by tramwajarz on 4 listopada, 2014 - 12:25 pm

  Wybory Samorządowe 2014 Kandydaci na Urząd Prezydenta Miasta Krakowa:

  1. Andrzej Sikorski ( KWW Obrona Praw Emerytów Rencistów Lokatorów, stowarzyszenie Sprawiedliwy Kraków)
  2. Konrad Berkowicz ( KW Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego)
  3. Tomasz Leśniak (kandydat niezależny, Partia Zieloni, Krytyka Polityczna, KWW Inicjatywa Kraków przeciw Igrzyskom)
  4. Jacek Majchrowski (kandydat niezależny, polityk SLD -UP- PSL KWW Jacka Majchrowskiego)
  5. Marek Lasota, (były radny Platformy Obywatelskiej, kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę)
  6. Marta Patena ( kandydatka Platformy Obywatelskiej)
  7. Sławomir Ptaszkiewicz (kandydat niezależny, były radny Platformy Obywatelskiej KWW „Kraków na 100%”)
  8. Łukasz Gibała (kandydat niezależny, poseł Ruchu Palikota, były poseł Platformy Obywatelskiej KWW „Kraków Miastem Dla Ludzi”)

  Ciekawostka o playboyu Jacku Majchrowskim:

  http://jacekprezydent.blogspot.com/2006/11/pokj-w-motelu.html /usunięte/

  na której znajduje się treść pozwu. Czytamy w nim m.in.:

  „Na dziedzińcu motelu Krak, często można było spotkać Jacka Majchrowksiego w godzinach pomiędzy 12 a 19 kiedy przyjeżdżał do pokoju hotelowego na kilka godzin w towarzystwie między innymi wskazanych kobiet. Wielokrotnie, po wyjściu z pokoju przychodził do mnie, jako – prezesa Spółki FORTE na herbatę. Jego zachowanie budziło we mnie obrzydzenie, ale prawie nigdy nie rozmawiałem z nim o tych jego „indywidualnych spotkaniach w pokoju hotelowym”. Czasem sam Jacek Majchrowski próbował opowiadać mi o swoich przygodach w pokoju hotelowym, ale było to dla mnie na tyle żałosne, że sam szybko urywałem rozmowę.

  Ostatecznie, jako prezes Spółki prowadzącej Motel Krak podjąłem decyzję o wymianie zamka w drzwiach do pokoju nr 71, a miało to miejsce wówczas, gdy obsługa Motelu poinformowała mnie, że coraz częściej, tuż przed przyjazdem Jacka Majchrowskiego, widuje się na dziedzińcu przed pokojem nr 71 młode studentki czekające z książkami w ręku na egzaminatora.

  Początkowo nie mogłem w to uwierzyć, ale kiedy w okolicach miesiąca marca 2004 roku, zobaczyłem to na własne oczy, wówczas moje oburzenie na zachowanie podejrzanego Jacka Majchrowskiego sięgnęło zenitu.

  Natychmiast poleciłem wymienić zamek w pokoju nr 71 i w ten sposób zakończyłem tak częste wycieczki Majchrowskiego do Motelu Krak. Jednocześnie poleciłem recepcjonistom swojego motelu, aby nie wydawali nowego klucza Majchrowskiemu.

  Ostatecznie Jacek Majchrowski do dnia dzisiejszego nie zapłacił za korzystanie z pokoju hotelowego nr 71…”

 2. #2 by tramwajarz on 4 listopada, 2014 - 12:37 pm

  Ten kandydat najbardziej sie orientuje w kwestii rozbudowy torowisk w Krakowie i jest najkonkretniejszy:

  Jacek Bańka: Sprawdziliśmy to wielokrotnie: w Krakowie transport publiczny przegrywa z innymi środkami komunikacji. Jak państwo chcą to zmienić i czy ceny biletów powinny pozostać te same?

  Andrzej Sikorski: Nasz komitet popiera rozwój transportu publicznego jako głównego przewoźnika. Głównym przewoźnikiem powinno być MPK. To spółka z 80-letnią tradycją. Ważną rolę powinny odgrywać tramwaje. Musimy zbudować linię do Górki Narodowej z odgałęzieniem do Toń i Azorów. Trzeba też rozmawiać ze starostą krakowskim i wójtem Zielonek na rzecz przeciągnięcia tej linii aż do Zielonek. Druga linia to jest od alei Pokoju przez ulice: Mogilską, Meissnera, rondo Polsadu, ulicą Lublańską do pętli w Mistrzejowicach. Teraz z alei Pokoju będzie trudniej. Lema to nowa ulica i nie ma torowiska. Następnie musi być przeprowadzenie remontu torów tramwajowych do Pleszowa. Trzecia linia musi być z osiedla Widok w kierunku Bronowic.

  • #3 by Chlorofil on 4 listopada, 2014 - 8:08 pm

   Moim zdaniem wypowiedź niedopuszczalna. Prezydent jest zobowiązany zapewnić najlepszą usługę w najlepszej cenie. Forowanie jednej spółki z drogimi usługami za co mieliby płacić podatnicy jest dyskwalifikujące.

   • #4 by tramwajarz on 4 listopada, 2014 - 8:27 pm

    To niech Majchrowski zwolni swoich kolegów w zarządach i radach nadzorczych w MPK to będą niższe stawki. A najlepiej zwolnić Majchrowskiego w wyborach;)

    Mobilis pokazał swój wysoki standard kupując szmelcedesy tureckie dla biedoty i skandaliczny stan wozów pod koniec poprzedniej umowy, kierowców nieznających tras i niedziałającą informację pasażerską.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: