„422” do Mistrzejowic?

Linia „422”, uruchomiona zaledwie w zeszłym roku, zyskuje coraz bardziej na popularności. Początkowo kursująca jedynie jako lekko zmodyfikowane „122” i obsługująca Szpital Okulistyczny, z czasem zaczęła wjeżdżać również do Kantorowic, a teraz jest szansa na przedłużenie jej nawet w rejony os. Złotego Wieku. Radny Marek Hohenauer postanowił powalczyć o wydłużenie autobusu z Zesławic po trasie: Al. Przyjaźni – Zesławice jak obecnie, następnie Morcinka – Mistrzejowicka – Okulickiego – Mistrzejowice. Dzięki temu mieszkańcy Zesławic zyskaliby szybsze połączenie w stronę centrum Krakowa, umożliwiono by również dojazd komunikacją zbiorową do ogródków działkowych przy ul. Mistrzejowickiej.

Pod petycją (w wersji papierowej) podpisało się 570 osób. Kilka dni temu Radny złożył interpelację w powyższej sprawie do Prezydenta Majchrowskiego. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, jednak we wstępnych rozmowach Dyr. ZIKiT Jerzy Marcinko przychylił się do pomysłu. Poniżej załączam treść interpelacji (klik powiększa).

Kaszmir

Reklama

, , , , , ,

 1. #1 by Mistrzejowiczanin on 16 listopada, 2014 - 7:22 pm

  No proszę! Wreszcie autobus pod moją działkę, i to od razu spod mego bloku! 😀

 2. #2 by Mistrzejowiczanin on 23 listopada, 2014 - 11:50 am

  …aczkolwiek nie najgorszym rozwiązaniem było by skrócenie na stałe 422 do Szpitala Okulistycznego, 122 zostawić bez zmian i utworzyć 126 (czy jaki se tam numerek wymyślą ;-)) na trasie MISTRZEJOWICE-Jancarza-Srebrnych Orłów-Kruszwicka-Okulickiego-Mistrzejowicka-Morcinka-Kantorowicka-ZAKOLE. Czekam na opinie.

  • #3 by kaszmir on 25 listopada, 2014 - 9:45 am

   Domyślam się, że mieszkańcy Zakola jednak będą chcieli utrzymać połączenie w kierunku Wzgórz i centrum Huty, więc „422” jest dla nich ważne.

   Natomiast rzeczywiście może warto rozważyć osobną linię z Zesławic do Mistrzejowic aby nie tworzyć potworka jadącego przez całą Hutę, i np. zsynchronizować go z „422” w Zesławicach tak, aby można się było łatwo przesiąść 🙂

 1. „422” na razie bez zmian | krabok
 2. „122” do Czyżyn? | krabok
 3. Maksymalizacja 2018 – wielcy nieobecni | krabok
 4. „149” do Szpitala Okulistycznego! | krabok
 5. „149” pojedzie do Szpitala Okulistycznego! | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: