Nowości przedwigilijne 2014

Jutro wigilia: szkoły mają przerwy, studenci wyjechali, a miasto generalnie się wycisza. W tym spokoju ZIKiT zafundował nam dziś jednak kilka zmian, które gdy się zastanowić, stanowią spore nowości w światku krakowskiej komunikacji.

Przede wszystkim: zlikwidowana została linia tymczasowa „72”. Mimo, że ZIKiT na swojej stronie twierdzi, iż została ona jedynie zawieszona na czas Świąt, to sformułowania „zlikwidowana” używam z całą świadomością. Tak jak ostatnio wspominałem, od stycznia wróci już jako stała linia „12” (Dąbie – Borek Fałęcki), a komunikaty MPK na przystankach tylko te słowa potwierdzają.

Na wiatach nie ma już śladu po „72”.

Co więcej, komunikaty MPK na przystankach oficjalnie i jawnie stwierdzają, że linia poszła do likwidacji, a od stycznia rusza nowa „12-tka”…

… podczas gdy komunikat świąteczny o „72” w ogóle nie wspomina.

Zatem żegnaj, „72”! Zdjęcie jednego z ostatnich kursów.


Pasażerów z Borku, oprócz braku „72”, czekała dziś jeszcze jedna niespodzianka: nowy przystanek „Łagiewniki ZUS n/ż”. Niestety na razie wydaje się on mocno niedopracowany.

Tabliczki z nazwą przystanku – brak.

Nazwy przystanku na ramce z rozkładami – również brak.

Mocno skopano sprawę z dojściami. Chodnik prowadzi do głównego wejścia (na zdjęciu), jednak po pierwsze: niedokładnie go wcelowano (znajduje się odrobinę za daleko), po drugie można spodziewać się, że ludzie będą ścinać drogę. Z kolei do wejścia służbowego (na środku zdjęcia, między dwiema latarniami) przejścia w ogóle nie ma – pracownicy zapewne będą przechodzić po trawie.

Z tyłu nie lepiej. Znów chodnik jest za daleko, do tego nie uwzględnia, że ludzie mogą ścinać drogę.


Tymczasem po drugiej stronie Krakowa przybył nam dziś nowy kawałek sieci sieci tramwajowej. Od rana znów przejezdna jest trasa R. Czyżyńskie – Plac Centralny – Kopiec Wandy. Wraz z nią, uruchomione zostały łuki w relacji Bieńczycka – Os. Kolorowe, która wcześniej nigdy nie była obsługiwana przez tramwaje (fizycznie nie było szyn na Rondzie). Co więcej, od razu znalazły zastosowanie – pojechała po nich linia „16”.

„16-tka” na R. Czyżyńskim? Koniec świata! 😉

Na rozkładzie dodano informację o zawieszeniu kursowania w dniach 25 grudnia 2014 oraz 1 stycznia 2015.

Witamy nowy fragment sieci torowej!

Kaszmir

Reklama

, , , , , , , , , , , , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: