„52” – ostateczne starcie?

Telenoweli pt. „walka o niskopodłogowce na 52 w weekendy” odcinek kolejny… lecz ten może być ostatni. W listopadzie ZIKiT wysłał do MPK oficjalne pismo, w którym zlecał Przewoźnikowi wysyłanie tramwajów z niską podłogą: EU8N w soboty, oraz NGT8 w niedziele i święta. MPK się jednak chyba tym nie przejęło, bo składy wiedeńskie jak kursowały, tak jeżdżą nadal.

Sprawa jednak nabiera kolorów. ZIKiT się nie ugiął i sprawą zajął się osobiście dyrektor Jerzy Marcinko, który obiecał rozwiązać wspomniany problem. Interweniował nawet w tej sprawie u samego Prezydenta Krakowa. Również Radny Michał Drewnicki złożył interpelację u Prezydenta na jednej z sesji Rady Miasta. Czy to znaczy, że wreszcie się uda? Nie wiem, lecz śmiało można powiedzieć, że teraz albo nigdy: jeśli Marcinko oraz prez. Majchrowskiemu nie uda się wpłynąć na decyzję MPK, to chyba już nikt (ani nic) jej nie odmieni.

Kaszmir

Reklama

, , ,

 1. #1 by tramwajarz on 29 grudnia, 2014 - 7:11 pm

  Fasadowość organizatora komunikacji miejskiej w Krakowie – ZIKIT i tylko przewoźnika – MPK Kraków śmieszy.

  Na co Majchrowski zatrudnia dyrektorów ZIKIT jak sam się ma zająć MPK?

  Okazuje się, że ZIKIT nic nie może oprócz zmniejszenia bezrobocia wśród znajomych i przyjaciół politycznych z SLD UP PSL itd Jacka Majchrowskiego;)

 2. #2 by Mistrzejowiczanin on 30 grudnia, 2014 - 9:49 am

  Nie będzie niskich na 52. Znajdą milion powodów, aby ich tu broń boże nie dawać – że to na Bieńczyckiej jest złe torowisko, żę to na Westerplatte jest złe torowisko, że to na Mikołajczyka trakcja spada, że to NGT8 się na małej pętli na Piastów nie zmieszczą. To jest już sprawa stracona.

  • #3 by kaszmir on 4 stycznia, 2015 - 12:07 am

   2015 może być mimo wszystko przełomowy dla „52”, i to może również jeśli chodzi o dni powszednie.

 3. #4 by Tomek on 11 marca, 2015 - 10:16 pm

  Ja myślę, że w tej kwestii to już chyba się nic nie zmieni, człowiek zawsze ma nadzieję…już kilka razy widziałem kobiety z wózkami czy osoby strsze jak walczyły z wysokim podejsciem ale to nie oni musza sie meczyc wiec po co im zmiany…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: