Omiń tłoki

Jakiś czas temu ZIKiT opublikował na swojej stronie wyniki pomiarów napełnień pojazdów komunikacji miejskiej. Oryginalne dane były jednak podane w nieco suchej formie, dlatego internauta manny postanowił je opracować i przedstawić w bardziej przystępny sposób.

Na stronie OmińTłoki, po wybraniu numeru, kierunku oraz dnia tygodnia, wyświetlana jest tabelka z wynikami wszystkich pomiarów przeprowadzonych dla danej linii. Co więcej, użyto również kolorów celem zaznaczenia które kursy miały więcej pasażerów, a które mniej. Takie dane można wykorzystać na różne sposoby – tak do łatwiejszej analizy całości, jak i np. sprawdzenia, który kurs wybrać aby pojechać w bardziej komfortowych warunkach.

Dobra robota!

Kaszmir

Reklama

,

  1. #1 by aga on 8 marca, 2015 - 1:42 pm

    świetnie zrobione!

  2. #2 by Rafał on 15 marca, 2015 - 12:24 pm

    Super sprawa! Inne miasta powinny brać przykład z tego. Chociaż nie jestem pewien co do tego, czy wszystkie by chciały ujawnić takie dane. Okaże się wtedy bowiem, że niektóre linie miałyby takie przepełnienia, że strach myśleć ilu ludzi jest w środku. W piątki na niektórych trasach w godzinach od 14 do 17 panuje prawdziwy szał. Jeszcze by się okazało, ze autobusów jest za mało, i co wtedy?

  3. #3 by Michał on 16 marca, 2015 - 11:54 am

    Rafał, zgadzam się z Tobą. Sami by mogli takimi danymi na siebie ukręcić bata, a dla pasażerów mógłby to być pretekst do żądania wprowadzenia dodatkowych kursów na takich obleganych liniach. A to władzom wiadomo, na rękę by nie było. bardzo fajnie przedstawione wyniki, manny – dzięki. pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: