„50-tka” co 10 minut?

W związku z mającymi nastąpić w tym roku: skierowaniem linii „50” przez estakadę nad Dw. Płaszów oraz puszczeniem na nią nowego (dłuższego) taboru, pojawiły się pogłoski, jakoby w zamian jej częstotliwość w szczycie miała spaść i tramwaje zamiast co 5 minut, pojawiałyby się jedynie co 10. Czy jest to prawdą?

Wizualizacja krakowiaka (opracowanie: PESA). Takie tramwaje już za kilka miesięcy będą obsługiwać linię „50”.

Jak udało mi się dowiedzieć od przedstawicieli ZIKiT, nic takiego nie jest planowane i częstotliwość „50” ma zostać utrzymana bez zmian – co 5 minut w szczycie, co 10 poza nim oraz w weekendy. W zamian jednak, tak jak pisałem, krótszy tabor zostanie skierowany na linię „24”.

Kaszmir

, , ,

 1. #1 by Mistrzejowiczanin on 3 kwietnia, 2015 - 8:08 am

  Jak dłuższe tramwaje nań skierują to częstotliwość f~5 będzie już zbyteczna i najlepiej będzie ją ubić do f~10. Ale to przecież święta linia łącząca dolinkę Trzmiela z dolinką Majchrowskiego. Tyle w tym temacie. Żenada.

 2. #2 by misiek on 3 kwietnia, 2015 - 10:54 am

  A po kiego grzyba komu tam częstotliwość f~5 skoro przez estakadę mają być podobno jeszcze skierowane 9, 11 i 23 (te 2 ostatnie zamienione końcówkami). Lepiej by było 7 i 19 puścić w pełnym wymiarze godzin i wydłużyć do Krowodrzy, a 50 rozdzielić na dwie linie f~10 w dni powszednie i f~20 w weekendy i jedną z tych linii zostawić na obecnej trasie 50 ale tylko do Towarowego, a drugą z Krowodrzy przez estakadę do Kurdwanowa. Poza tym Grzegórzecka trochę straci więc 7 powinna jechać przez Grzegórzecką i dalej po trasie 19 do Krowodrzy, a 19 powinna być skierowana Grzegórzecką i tunelem.

  • #3 by kaszmir on 3 kwietnia, 2015 - 11:22 am

   Tamte plany były z zeszłego roku, w międzyczasie doszła nowa linia („7”) i trochę się podobno pozmieniało. Jednak dokładnych informacji jeszcze nie mam, a nie chcę szerzyć niepotwierdzonych (choć być może prawdziwych) pogłosek.

 1. Po estakadzie – jednak trzy linie | krabok
 2. Nowości powakacyjne 2015 – tramwaje | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: