Naprawiamy nocne: „664”, Cystersów po raz drugi

Nie poddaję się 😉 W komentarzach pod odpowiedzią ZIKiT w sprawie przystanku „Cystersów” dla linii „664”, Czytelnicy słusznie zauważyli że ścieżka rowerowa przeszkadza jedynie w stronę centrum – w przeciwną już nie. Dlatego postanowiłem powalczyć dalej i wysłałem kolejne pismo do Zarządu:

W nawiązaniu do odpowiedzi Zarządu z dnia 11.03.2015 w sprawie uruchomienia przystanku „Cystersów” dla linii 664, chciałbym zwrócić uwagę, że wspomniana przez Państwa ścieżka rowerowa utrudnia zlokalizowanie postoju autobusów jedynie w stronę Ronda Mogilskiego. W przeciwną stronę, tzn. do osiedla Piastów, nie ma przeszkód w wytyczeniu przystanku.

Dlatego wnioskuję o uruchomienie przystanku „Cystersów” dla 664 przynajmniej w stronę osiedla Piastów. Dodatkowym argumentem jest, iż w porach nocnych pasażerowie dojeżdżają przede wszystkim z centrum do domów, dlatego dodanie wspomnianego przystanku ułatwiłoby podróż sporej części osób mieszkających w tym rejonie.

Rozumiem, że takie rozwiązanie doprowadzi do sytuacji w której 664 będzie się zatrzymywał na „Cystersów” tylko w jedną stronę, jednak wiele innych linii nocnych ma podobne, jednokierunkowe przystanki. Nie potrzeba również dużych nakładów, wystarczy zwykły słupek przystankowy (bez wiaty) albo nawet przytwierdzenie tablicy do jednej z lamp.

Czekamy na odpowiedź ZIKiT.

Kaszmir

Reklama

, ,

  1. #1 by Kuba on 6 Maj, 2015 - 2:38 pm

    Mam nadzieję, że tym razem zarząd nie będzie się już migał i stworzą ten dodatkowy przystanek bo przecież to żadne koszty a dla nas – mieszkańców będzie to duże ułatwienie. No to czekamy na odpowiedź, mam nadzieję, że pozytywną.

  1. Naprawiamy nocne: „664”, Cystersów po raz drugi [Odpowiedź ZIKiT] | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: