Wzmocnienia na Czyżynalia oraz Noc Muzeów 2015

Juwenalia już za nami, a tymczasem w najbliższy weekend (15-17 maja) odbędą się kolejne nocne imprezy: Czyżynalia oraz Noc Muzeów. Również i na te okazje ZIKiT przygotował szereg wzmocnień w komunikacji miejskiej, a rozkłady właśnie pojawiły się na stronie MPK. Czego możemy oczekiwać?

Noc 15/16 (pt/sob)

Na czas Nocy Muzeów uruchomione zostaną dwie specjalne linie (tramwajowa oraz autobusowa) obsługiwane taborem zabytkowym:

 • Linia „60”Dajwór (Muzeum Inżynierii Miejskiej) – Na Zjeździe – Limanowskiego – Krakowska – Św. Gertrudy – Dominikańska – Piłsudskiego – Cichy Kącik – Piłsudskiego – Dominikańska – Westerplatte – Dworzec Główny – Pawia – Dworzec Towarowy – Długa – Dworzec Główny – Westerplatte – Starowiślna – Dajwór. Kursować będzie co ok. półtorej godzin, odjeżdżając z Dworca Głównego o pełnych albo o połówkach godzin.
 • Linia „600”Muzeum Armii Krajowej – Wita Stwosza – Warszawska – Dworzec Główny – Lubicz – al. Powstania Warszawskiego – Kotlarska – Lipowa (Muzeum Schindlera). Kursy wykona co 60 minut, odjeżdżając z Dworca o pełnych (w kier. Muzeum AK) albo o połówkach godzin (w kier. Lipowej).

Noce 15/16 oraz 16/17 maja (pt/sob, sob/ndz)

Wszystkie nocne tramwaje („62”, „64” oraz „69”) będą obsługiwane składami o największej pojemności. Analogicznie do organizacji na czas Juwenaliów, zajdą następujące zmiany na liniach „601” i „618”, oraz zostanie uruchomione „628”:

 • Linia „601” (Mydlniki – Czyżyny Dworzec) będzie kursować co pół godziny, odjeżdżając z Dworca Głównego o godzinach x:00 oraz x:30.
 • Linia „618” (Cichy Kącik – Mistrzejowice) pojedzie również co pół godziny, w takcie z „601” na wspólnym odcinku. Odjazdy z Dworca Głównego – w stronę Miasteczka Studenckiego o x:15 oraz x:45, w stronę Mistrzejowic o x:10 oraz x:40.
 • Zostanie uruchomiona dodatkowa nocna linia „628” na trasie Cracovia Stadion – Aleje – Pawia – Dworzec Główny – Lubicz – Pilotów – Dobrego Pasterza – Wiślicka – Mistrzejowice. Odjeżdżać będzie z przystanków co godzinę, będąc zsynchronizowaną z liniami „608” oraz „618” na wspólnym odcinku. Odjazdy z Dworca Głównego o x:30.

ZIKiT poinformował również, że zapewnione będą rezerwowe pojazdy (tak tramwaje, jak i autobusy), które zostaną uruchomione w przypadku stwierdzenia przepełnień na wybranych liniach.

Kaszmir

 

Reklama

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

 1. #1 by MrMirkwood on 12 Maj, 2015 - 6:16 pm

  Trasa linii 60 musi komicznie wyglądać na mapie.

  • #2 by kaszmir on 12 Maj, 2015 - 6:37 pm

   To są tak naprawdę trzy trasy w jednej 😉

 2. #3 by Monika on 13 Maj, 2015 - 3:15 pm

  No, no, wcale nie jest tak źle, jak mi sie wydawało. Wiem, że w wielu miastach na takie dni jak Noc Muzeów jeżdża w ogóle dodatkowe, specjalne autobusy i tramwaje tylko na tę okazję, z numeracją dodatkową. Ale że na Juwenalnia czy inne takie imprezy to duży plus. W wielu miastach studenci wracają potem przez całe miasto piechotą, bo komunikacja kuleje niestety.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: