Nowości powakacyjne 2015 – autobusy [GALERIA]

Po wpisie o tramwajach, pora na autobusy.

W mojej opinii największą nowością jest skierowanie „139” przez Mistrzejowice i Bohomolca. Linia ta od niepamiętnych czasów kursowała przez Wiślicką, a wspomniana zmiana jest następstwem wyrzucenia „128” z tego rejonu.

Kolejną konsekwencją zmian jest przywrócenie kursowania „482” w weekendy (oraz drobne ograniczenie częstotliwość „182” w te dni, z ~f=24 na ~f=30). Zgodnie z przeciekami, godziny kursowania „482” są dość nietypowe: w soboty mniej więcej 7-18, w niedziele i święta 9-21. W szczególności warto zwrócić uwagę, że linia ma więcej kursów w niedziele, niż w soboty.

„139” trafiło na Bohomolca, z kolei wspomagające je „439” zmieniło końcówkę i teraz zamiast do Skarżyńskiego, kursuje przez al. Gen. Andersa i ul. Dąbrowskiej do Czyżyn Dworca.

 Pozostając przy nowinkach w Nowej Hucie – „103” zmieniło końcówkę i dojeżdża teraz do Placu Centralnego…

… a „153” ma postój na przystanku „Os. Na Skarpie” (wprawdzie zmiana została wprowadzona przed wakacjami, lecz na lipiec i sierpień linia była zawieszona).

Drobna korekta zaszła też na trasie „501”, które w kierunku Huty jeździ teraz przez Dunikowskiego, mając dzięki temu przystanek w tym samym miejscu, co „123”. Zmiana drobna, lecz bardzo dobrze przemyślana.

Dużo nowości w Płaszowie. W związku z otwarciem estakady tramwajowej, linia „128” została skierowana przez Saską oraz Lipską – dając tym samym możliwość przesiadki na tramwaje jadące nowym łącznikiem.

Z drugiej strony Bagrów warto odnotować wydłużenie „127” do końcówki o tej samej nazwie. Co ciekawe, wraz z tą zmianą sezonowe „427” (kursujące również na trasie Powstańców Wielkopolskich – Bagry) nie zostało zlikwidowane, a jedynie zawieszone. Czyżby miało wrócić w przyszłe wakacje?

Ostatnią płaszowską zmianą są warianty „123”, dzięki czemu linię tę w szczycie można spotkać teraz na Biskupińskiej i Płk. Dąbka. Swoją drogą, kto by pomyślał parę lat temu, że „123” i „128” będą mieć wspólną trasę nie na Mistrzejowicach, lecz przy Zajezdni Płaszów…

Na koniec przenosimy się w zachodnie rejony miasta. Linia „412” została zlikwidowana, a chyba jedyną pamiątką po niej są nieśmiało gdzieniegdzie zarysowane kontury na tabliczkach.

I na koniec „144” i „194”, które zatrzymują się teraz dodatkowo na przystanku „Chopina” (zwanym dawniej „Kawiory”), zlokalizowanym na ul. Czarnowiejskiej w kier. Alej.

Kaszmir

Reklama

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

 1. #1 by Wojciech on 12 września, 2015 - 9:48 am

  Tylko, że teraz Wiślicka straciła dwie linie, względem przedwakacyjnych rozkładów, a w zamian nic nie dostała…

  • #2 by tramwajarz on 12 września, 2015 - 9:58 am

   Trzeba będzie 174 i 178 z Nowohuckiej przesunąć:D

 2. #3 by asdasd on 12 września, 2015 - 7:09 pm

  ależ ładnie się Czarnowiejska teraz prezentuje, do tego nowy chodnik. super!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: