Odlotowa niedziela w Kraków Airport [GALERIA]

Krakowskie lotnisko z roku na rok obsługuje coraz więcej pasażerów. Dopiero co w 2011 świętowano przekroczenie progu 3 mln pasażerów rocznie, a tymczasem w 2014 były to już blisko 4 mln (dokładnie 3.8) i wszystko wskazuje, że obecny rok będzie jeszcze lepszy. Nic więc dziwnego, że władze Kraków Airport zdecydowały się na jego rozbudowę oraz przebudowę istniejącego terminalu międzynarodowego. Pierwszy etap właśnie dobiega końca, i od poniedziałku 28 września 2015 pasażerowie będą już mogli korzystać z nowego terminala. Z tej okazji wczoraj zorganizowano imprezę pt. „Odlotowa niedziela”, w ramach której zarejestrowani wcześniej chętni mogli na własne oczy przekonać się, co do zaoferowania ma lotnisko po przebudowie. Poniżej kilka zdjęć, których autorem jest Bartłomiej Świec.

Hala odlotów.

Strefa bezcłowa.

Jeden z rękawów – umożliwi wejście do samolotu bez schodzenia na płytę lotniska 🙂

Poczekalnia przy bramkach.

Kontrola paszportowa.

Hala odbioru bagaży.

Schody do hali odlotów.

Kontrola osobista.

Przejście do stacji kolejowej „Kraków Airport”. Warto dodać, że znajduje się ono nad ziemią i jest w pełni zadaszone. Nareszcie będzie dało się wsiąść do pociągu bez wychodzenia na zewnątrz!

Stacja „Kraków Airport”.

Widok na tory prowadzące do stacji i kolejna ważna nowość: wreszcie są dwa. Dzięki temu w przyszłości będzie można puścić pociągi częściej.

28 września pasażerowie skorzystają z nowej części terminalu. Nie znaczy to jednak, że prace na lotnisku się zakończyły – te przeniosą się do starej części, którą czeka teraz przebudowa.

Kaszmir

Reklama

, , ,

  1. Rusza kolej do Balic | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: