Listopadowe roszady

Do ruchu wchodzą kolejne „Krakowiaki”, a do tego otwarto dla tramwajów Dunajewskiego. W związku z tym czeka nas trochę zmian w rozdziale brygad.

Linia „1” wraca do normalnej częstotliwości (cały dzień co 10 minut), jednak tabor ulegnie zmianie w stosunku do sytuacji sprzed remontu: na jedynkę nie wrócą już niskowejściowe EU8N, i wszystkie brygady, z obu zajezdni, będą obsługiwane składami wiedeńskimi E1+c3. Wspomniane EU8N będą kierowane teraz na wszystkie brygady linii „6” oraz większość „19”. „Dziewiętnastka” będzie w pełni niskowejściowa: wprawdzie jakdojade twierdzi, że jedna szczytowa brygada będzie z wysoką podłogą, jednak jest to błąd (brygada ta obsłużona zostanie niskowejściowym GT8C, który na stronie jest pomyłkowo oznaczony jako wysokopodłogowy). Na „19-tce” pojawi się jeszcze NGT6.

Z „3” znikną bombardiery NGT8, które przejdą na… „18” (cztery brygady). Na „trójce” w zamian zagości kilka trójskładów 3 x 105Na.

Nowohuckie „Krakowiaki” trafią na „4”, a Podgórskie – na „50”. „Pięćdziesiątką” będzie w pełni obsługiwana przez Podgórze i jutro (2 listopada) ma być na niej istna mieszanka taborowa: PESY, NGT8, a nawet kilka NGT6. Te ostatnie to jednak zapewne sytuacja przejściowa, związana z zapowiedzianym przez ZIKiT skierowaniem w tym dniu NGT8 na linię „2”.

Podobnie, jutro na „52” ma się pojawić kilka wozów GT8S, na szczęście tylko na wybranych brygadach szczytowych. Zapewne i to sytuacja tymczasowa (wozy E1+c3 wysłane na linie cmentarne). „12” przechodzi cała do Podgórza, które tak samo wyśle GT8S.

„14” będzie w całości NGT6. Za to Podgórze wyśle bombardiery NGT8 na na „24”. Hucka część tej linii bez zmian – wciąż będą to trójskłady.

Kaszmir

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  1. #1 by rodan on 1 listopada, 2015 - 6:08 pm

    Dzięki za podsumowanie Krabok! Czyli, jeżeli się nie mylę, Krakowiaki na czwórce przyczynią się do strat (oczywiście w „ulubionej” dzielnicy Krk), bo koniec z klimą i większymi tramwajami na „14” i kawałkiem niskiej podłogi na „1”. Szkoda. : -(

    • #2 by kaszmir on 2 listopada, 2015 - 12:25 am

      No niestety. Na szczęście docelowo – gdy cała „4” będzie w Krakowiakach – będzie wypadkowo trochę lepiej niż wcześniej.

  1. Listopadowe roszady – cd. | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: