Archikom 2.1 – do scalania rozkładów

Z przyjemnością przedstawiam najnowszą wersję programu Archikom, służącego m.in. do scalania rozkładów kilku linii w jeden. Program można pobrać pod tym linkiem, a jeśli ktoś nie jest z nim zaznajomiony – warto przeczytać opis poprzedniej wersji albo plik Szybki start.pdf dostępny w głównym folderze programu (po rozpakowaniu). W stosunku do wersji 2.0, dodane zostały dwie małe, lecz za to bardzo przydatne opcje.

Scalony rozkład linii „7” i „14” z Dworca Głównego w kier. alei Pokoju.

Parametr „najnowsze”

Do scalanych plików można dodać teraz parametr najnowsze, dzięki któremu wszystkie scalane rozkłady będą automatycznie pobrane w najnowszej dostępnej wersji. W szczególności, jeśli np. za trzy dni planowane są zmiany rozkładów, to program pobierze te nowe. Aby opcja zadziałała, należy dodać ją na górze pliku, przed podaniem adresów rozkładów do scalenia (najlepiej w pierwszej linijce).

Można scalać rozkłady więcej niż dwóch linii. Tu, na przykład, wzięto wszystkie linie aglomeracyjne jadące w kierunku Kocmyrzowa („202”, „212”, „222”, „232”).

Możliwość własnej edycji składowych strony

W folderze Pliki znajduje się teraz plik skladowe.txt, który zawiera wszystkie składowe „klocki”, z których program buduje finalną wersję stron z rozkładami. Wystarczy go raz edytować, a Archikom automatycznie uwzględni wprowadzone zmiany we wszystkich zapisywanych plikach. Można w ten sposób zmienić wszystkie elementy strony: kolory, rozmiary czy czcionki. Uwaga! Opcja zalecana jedynie dla zaawansowanych użytkowników, znających do tego podstawy języka html.

Podziękowania dla flosana za pomoc przy testach. Życzę udanej pracy z programem!

Rozkład linii nocnych na czarno? Czemu nie!

Można też pójść krok dalej – jeśli ktoś lubi kolor różowy 😉 Z Archikomem możliwości są nieograniczone!

Kaszmir

Reklama

 1. #1 by piotr on 8 sierpnia, 2016 - 4:39 pm

  Kaszmirze! czy archikom jest kompatybliny z nową formułą rozkładów jazdy na stronie mpk? nie mogę tego ogarnąć 😉

  • #2 by kaszmir on 8 sierpnia, 2016 - 7:34 pm

   Niestety na bank nie jest 😦 Będę musiał napisać nową wersję.

   • #3 by piotr on 8 sierpnia, 2016 - 8:03 pm

    Tak to jest jak sie człowiek napracuje z takim programem, to mu za pół roku mpk nagle zmieni formę rozkładów, której wcześniej chyba od lat nie ruszał 😀 Może być trochę ciężej z nową wersją, bo rozkłady dla poszczególnych linii nie mają swoich odrębnych adresów stron z tego co widzę, w ogóle jakiś mniej czytelny dla mnie ten nowy rozkład nawiasem mówiąc …

   • #4 by kaszmir on 9 sierpnia, 2016 - 4:25 pm

    Faktycznie, teraz nie ma osobnej strony ani adresu 😦 Na razie nie mam pomysłu jak to ugryźć, choć tu też przyznam – nie znam się na PHP.

    PS. Mi też te rozkłady nie odpowiadają. Nie krytykuję kwestii graficznej – o gustach się nie dyskutuje – lecz ich funkcjonalność w mojej opinii jest kiepska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: