Dodatkowy przystanek na Górce Narodowej

Będzie, lecz nie szybko. W połowie lutego Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały podjęła Uchwałę, w której wnioskowała do ZIKiT o ustanowienie dodatkowego przystanku „Banacha” dla linii „217”, „247”, „257”, „277” i „280”, na al. 29 Listopada, na wysokości skrzyżowania z ul. Banacha (rejon Górki Narodowej). Obecnie funkcjonuje on tylko dla linii „169” w kier. Górki Narodowej Wschód, jednak zlokalizowany jest za zakrętem przez co inne linie go omijają. Rada zaproponowała zatem uzupełnienie braków w obie strony, dzięki czemu również wspomniane autobusy aglomeracyjne zaczęłyby służyć mieszkańcom tego rejonu.

Rejon planowanego przystanku „Banacha” (niebieski okrąg). Czerwoną kropką zaznaczyłem istniejący jednokierunkowy przystanek „169”. Źródło: mapy google.

Kilka dni temu urzędnicy przysłali swoją odpowiedź. Przyznają w niej, że już pomyślano o dodatkowych przystankach właśnie w tym rejonie, jednak ze względu na kategorię drogi (29 Listopada jest drogą krajową), przystanki autobusowe muszą być wyznaczone w zatokach. W związku z tym, zostaną one uruchomione dopiero po przebudowie ulicy, która to ma ruszyć na początku 2017 roku. Zatem – będzie lepiej, jednak mieszkańcy muszą jeszcze trochę poczekać.

Jacek „Kaszmir” Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , , , ,

  1. #1 by Tomasz on 31 marca, 2016 - 10:58 am

    Dla mnie dobry pomysł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: