Przejazd testowy autobusu przez Meiera

Dziś, w poniedziałek 12 września 2016 o godz. 16, odbył się techniczny (testowy) przejazd autobusu Jelcz Vero na trasie Górka Narodowa Wschód – Meiera – Reduta – Powstańców – Prądnik Czerwony z udziałem przedstawicieli Inicjatywy Góra Narodowa (IGN), MPK oraz ZIKiT (o planach zorganizowania takiego przejazdu wspominałem w tym artykule). Na większości trasy autobus poradził sobie bez problemów, choć niestety jest jedno problematyczne miejsce.

Wiadukt wzdłuż ul. Reduta. Zdjęcie: Inicjatywa Górka Narodowa.

O dziwo, uważany za najtrudniejszy technicznie wiadukt nad torami kolejowymi nie stanowił przeszkody, a autobus się nie zawiesił. Jest bardzo wąsko, jednak zamontowanie właściwego oznakowania i luster umożliwi bezproblemowy przejazd pojazdów komunikacji miejskiej.

Wiadukt wzdłuż ul. Reduta. Zdjęcie: Inicjatywa Górka Narodowa.

Niestety odkryto jednak wąskie gardło na zakręcie przy ogrodzonym terenie na początku dawnej szutrowej części Meiera. Jest to bardzo wąski odcinek jezdni, w dodatku przy ogrodzeniu, a posadzone obok drzewa ograniczają widoczność i uniemożliwiają bezpieczne wyminięcie się z pojazdami nadjeżdżającymi z naprzeciwka. Dodatkowo okazało się, że część drogi przy działce jest prywatna i właściciel powiedział, że nikt go nawet nie pytał o zgodę na położenie asfaltu. Niemniej jest chętny do dogadania się i odsprzedania Gminie wspomnianego terenu. Przedstawiciele IGN planują podjęcie współpracy z Radą Dzielnicy IV celem złożenia formalnego wniosku do ZIKiT i Urzędu Miasta o wykup działki. Urzędnicy wstępnie są przychylni, jednak jak zaznaczyli, mieszkańcy muszą podjąć pierwszy krok.

Wąskie gardło na Meiera. Źródło: mapy google.

Jacek „Kaszmir” Mosakowski

Reklama

, , , , , ,

  1. #1 by tramwajarz on 13 września, 2016 - 11:06 am

    Urzędnicy wstępnie są przychylni, jednak jak zaznaczyli, mieszkańcy muszą podjąć pierwszy krok.
    Patologia Majchrowska. Zwolnić współpracowników Jacka, zatrudnić mieszkańców.
    Ciekawe ile im zajmie wykupienie skrawka bezprawnie zagarniętej prywatnej działki.

  1. Autobusy pojadą ulicą Reduta! | krabok
  2. Maksymalizacja 2018 – wielcy nieobecni | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: