Dworzec Główny przystankiem podwójnym!

2017 rok zaczyna się całkiem dobrze – dopiero co pisałem, że urzędnicy poprawili rozkład „612”, polepszając jego synchronizację z innymi liniami nocnymi, a teraz kolejna sprawa dotarła do szczęśliwego finału. Dwa miesiące temu mieszkaniec o imieniu Kamil złożył do ZIKiT wniosek o uczynienie przystanku „Dworzec Główny” od strony Lubicz podwójnym, tak by dwa pojazdy mogły naraz dokonywać wymiany pasażerów. Zarząd ten pomysł poparł, jednak zaznaczył, że to do MPK należy ostateczna decyzja w tej sprawie. Właśnie poznaliśmy jej finał.

Wprawdzie do tej pory część prowadzących otwierała drzwi nawet, jeśli ich pojazd był drugim w kolejce, jednak robili to wbrew regulaminowi. Jak możecie jednak zauważyć na powyższym zdjęciu, na wiacie oficjalnie pojawiły się żółte paski informujące o nadaniu przystankowi statutu podwójnego. Są one naklejone jedynie na szybach w środku, między pierwszą i drugą wiatą, lecz są 🙂 A zatem MPK się zgodziło! Dzięki temu teraz już wszyscy motorniczowie i kierowcy będą mogli otwierać drzwi jako drudzy – oczywiście pod warunkiem, że ich pojazd mieści się w całości na przystanku. Dzięki tej zmianie, przyspieszeniu powinna ulec wymiana pasażerska, a tym samym czas przejazdu autobusów i tramwajów przez to miejsce. A dotyczy to aż jedenastu linii, które w godzinach szczytu wykonują 55 kursów/h. Było zatem o co walczyć.

Jacek „Kaszmir” Mosakowski

Reklama

, ,

  1. #1 by tramwajarz on 23 stycznia, 2017 - 8:57 pm

    Po przebudowie przystanek Dworzec Gł. powinien mieć 2 rozjazdy, stanowiska do lewoskrętu 10, 52 i prosto, prawoskręt reszta. Tak samo z Westerplatte.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: