Autobus do SSE Czyżyny – nowa petycja

Ponownie powraca temat uruchomienia komunikacji miejskiej do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Czyżyny przy ul. Życzkowskiego. Przypomnijmy, że już w marcu 2015, czyli blisko trzy lata temu, mieszkańcy zbierali głosy pod petycją w tej sprawie. Niestety odpowiedź Prezydenta Krakowa była mocno odmowna, a w swym Piśmie podawał szereg argumentów czemu „nie da się”. Temat jeszcze ożył pod koniec tego samego roku, lecz i wtedy nie udało się uzyskać żadnych konkretów. Teraz pora na trzecią rundę.

Michał Błąkała, jeden z mieszkańców dojeżdżających we wspomniany rejon, wyszedł z petycją w której proponuje urzędnikom utworzenie „nowej linii autobusowej o wysokiej częstotliwości w szczycie i maksymalnie krótkiej trasie, pełniącej funkcje „dowozówki” do regularnych linii tramwajowych kursujących aleją Jana Pawła II”. Trasa byłaby następująca: SSE Czyżyny (w rejonie pętli obecnego autobusu „Avia”) – Życzkowskiego – Al. Jana Pawła II – Muzeum Lotnictwa.

Proponowana trasa autobusu (grafika pochodzi ze strony petycji, oryginał z map google).

Jeśli chodzi o rozkład, autor pisze iż: „Częstotliwość linii należałoby dopasować do godzin funkcjonowania SSE Czyżyny, mając na uwadze zarówno godziny rozpoczynania pracy w biurowcach Strefy, jak i godziny otwarcia centrum medycznego i kompleksu sportowego. Proponowane poniżej rozwiązanie wprowadza 71 kursów tylko w dni powszednie. Jeden kurs to pętla o długości 2,5 kilometra.” Poniżej zdjęcie zaproponowanego rozkładu.

Zaproponowany rozkład nowej linii w dni powszednie (grafika pochodzi ze strony petycji).

Pełen tekst petycji dostępny jest tutaj. Na tę chwilę podpisało się pod nią ponad 500 osób a liczba ta ciągle rośnie. Zachęcam również Czytelników do jej wsparcia, szczególnie jeśli sami podróżują do SSE Czyżyny albo mają bliskich którzy tam jeżdżą. O dalszym przebiegu sprawy będę oczywiście informował na bieżąco.

Jacek Mosakowski

Reklama

, ,

 1. #1 by ja_ on 7 grudnia, 2017 - 11:29 pm

  Kompleks medyczny i sportowy w SSE? Dlaczego?
  Zdecydowanie do SSE praconików powinny wozić autobusy pracownicze, a nie dodatkowe inwestycje wkładane w czyjś interes już tam prowadzony.

 2. #2 by intruders on 8 grudnia, 2017 - 5:10 pm

  google pokazuje, ze od najbardziej wysunietego na polnoc punktu trasy do Jana Pawla jest 800m… nie robmy z ludzi kalekow – taki dystans to kilka minut!

  • #3 by ja_ on 8 grudnia, 2017 - 6:41 pm

   Wiesz co? Ogólnie, jakaś dojazdówka na 800 metrów nie byłaby szczególnie zła, ale kiedy inwestorzy już odrywają kupony za zniżki w SSE, to jednak przesada.

  • #4 by Konik Krakusek on 8 grudnia, 2017 - 8:08 pm

   Dla kogo kilka minut, a dla kogo dystans prawie nie do przebycia. Nie wszyscy są młodzi i zdrowi. Kiedyś od tramwaju dojście do centrum medycznego zajęło mi ponad pół godziny. Taki autobus byłby super.

 3. #5 by Maciek on 8 grudnia, 2017 - 5:38 pm

  Ta linia otrzymałaby jakiś numer?

  • #6 by kaszmir on 10 grudnia, 2017 - 10:47 pm

   Na pewno, natomiast to już pozostawiono w gestii ZIKiT. W sumie ma na tyle unikatową trasę, że może dostać wręcz każdy numer.

 4. #7 by tramwajarz on 8 grudnia, 2017 - 5:52 pm

  Życzkowskiego to droga prywatna?
  Jak można było zbudować strefę bez dojazdu do Stella, Meissnera? Rządy Jacka Obcego Inwestora.
  Niezły pomysł. Tylko czy ta petycja nie jest za mało uniżona, błagamy cię dyrektorku ZIKIT:)
  W końcu dyr. zikit to sługa podatników i wniosek ma zrealizować.

 5. #8 by Brus Malgorzats on 9 grudnia, 2017 - 12:06 pm

  Pracuje w avia Olimp już dwa lata to jest gechenna żeby dojechać do pracy w lecie upał nie doniesienia a w zimie ciemności ślisko lub błoto na skrot

 1. Autobus do SSE Czyżyny – nowa petycja [Odpowiedź ZIKiT] | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: