Próbny przejazd autobusu po SSE Czyżyny

Mimo odmownej odpowiedzi ZIKiT w sprawie uruchomienia linii do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Czyżyny, mieszkańcy się nie poddają. Niedawno możliwość poprowadzenia tam autobusu postanowili sprawdzić studenci Koła Naukowego Logistyki TILOG z Politechniki Krakowskiej. Jako że i tak mieli wynajęty autobus Scania CLL w ramach Dnia Lądowca (święto Wydziału Inżynierii Lądowej PK), a obiekty Uczelni znajdują się w pobliżu, postanowili wykorzystać okazję i wykonać jazdy próbne, a wszystko za zgodą MPK i w asyście inspektora Przewoźnika.

Scania CLL przemierzająca SSE Czyżyny. Zdjęcie: KNL TILOG.

Wypróbowano aż trzy możliwe trasy: dwie zapewniające połączenie od strony Wieczystej i trzecią od Czyżyn. W związku z problemami natury własnościowej wspomnianymi w poprzednim artykule, w każdej z opcji autobus dojeżdżał najdalej do skrzyżowania przy budynku Comarch. Oczywiście oznaczało to, że nie wjechał do końca Strefy, jednak nawet taka, krótsza trasa umożliwiłaby skrócenie koniecznej drogi do przejścia dla mieszkańców o kilkaset metrów.

Przetestowane trasy: zielona, czerwona i niebieska. Źródło: mapy google.

Na początek przetestowano wariant zielony: przyjazd od strony Wieczystej, wjazd w Życzkowskiego, nawrotka w rejonach Laboratorium Inżynierii Wiatrowej PK i powrót na al. Jana Pawła II a potem w stronę Wieczystej. Następnie sprawdzono trasę czerwoną, czyli wydłużoną wersję zielonej, gdzie autobus dojechał i nawrócił w rejonach budynku Comarch. Na koniec wypróbowano też inny możliwy przebieg, niebieski, który prowadził od Czyżyn, w Życzkowskiego, następnie wokół pętli przy budynku Comarch i Laboratorium Inżynierii Wiatrowej PK i wracał na al. Jana Pawła II w stronę Czyżyn. Wszystkie trzy testy zakończyły się pomyślnie.

Teraz studenci planują wysłanie wyników do ZIKiT wraz z petycją o przedłużenie po wybranej ze wskazanych tras – zielonej albo czerwonej – kursów szczytowych autobusów „124” i „424” (trasa niebieska również zdała egzamin, jednak w tym przypadku brakuje potencjalnych linii do wydłużenia).

Zdjęcia: KNL TILOG.

Więcej zdjęć z przejazdu jest dostępnych na profilu Koła. Podziękowania dla Jana Aleksandrowicza za informacje!

Jacek Mosakowski

, , , , , ,

 1. #1 by intruders on 4 Maj, 2018 - 11:49 pm

  nie rozumiem w ogole o co taka afera? nie mozna te pare minut ruszyc dupy i podejsc do swietnie skomunikowanej trasy? przeciez fizycznie nie da sie zapewnic kazdemu autobusu pod drzwi…

 2. #3 by jacus_1988 on 7 Maj, 2018 - 10:30 am

  Dokładnie tak . Ja sam muszce tyrać prawie 15 minut na przystanek i jakoś nic mi nie jest

 3. #4 by anita_pg on 9 Maj, 2018 - 7:49 am

  Ludzie ruszcie t***i i podejdźcie na ten przystanek :/

 4. #5 by Paweł on 9 Maj, 2018 - 4:15 pm

  Bez jaj … co oni są jak święte krowy że muszą mieć autobus pod samymi drzwiami??? Jakoś ja dymem 15-20 minut na tramwaj i jakoś nic mi się nie dzieje, nawet wolę się przejść… A oni robią aferę o to że zikit nie da im autobusy.. żal

 5. #6 by Jacek on 9 Maj, 2018 - 5:56 pm

  Niech ktosie i psy ogrodnika wywalczą u radnych ZIKIT autobus pod swoje drzwi a nie równają innych w dół. Brawo dla pracowników SSE że chce im się walczyć o autobus z biurwami z ZIKIT i UMK i SSE.

 6. #7 by Paula_W on 14 Maj, 2018 - 11:42 am

  Ja jestem innego zdania, po to są służby miejskie (w tym też mpk) żeby nam ułatwiały życie, im więcej przystanków tym lepiej

 7. #8 by mariusz_kuch on 24 Maj, 2018 - 6:54 am

  Dokładnie tak Ppula, w pełni się z tobą zgadzam

 8. #9 by Przemek on 25 Maj, 2018 - 8:55 am

  Kawałek spaceru nikomu jeszcze nie zaszkodził, niech nie przesadzają.

 1. Maksymalizacja 2018 – wielcy nieobecni | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: