Nowa trasa wariantowa „183”

Jednym z postulatów w petycji odnośnie do poprawy komunikacji miejskiej na Złocieniu było zapewnienie dowozu dzieci do Szkoły Podstawowej nr 124 przy ulicy Sucharskiego. W piśmie zaproponowaliśmy by takowe zapewniła linia „143”, urzędnikom jednak ta propozycja nie przypadła do gustu i przyznali, że rozważają inną opcję. Naszym typem było „183” i wychodzi na to, że podejrzenia te się sprawdzą.

ZIKiT wysłał niedawno pismo do mieszkańców Złocienia w którym podaje, że wraz z wejściem rozkładów szkolnych po wakacjach, zostanie wprowadzona wariantowa modyfikacja porannego kursu „183” po trasie: Złocień – Półłanki – Bieżanowska – Popiełuszki – Lipowskiego – Drożdżowa – Weigla – Popiełuszki – Bieżanowska – Ćwiklińskiej – Teligi – Dom Spokojnej Starości. Na nowym odcinku autobusy zatrzymają się na przystankach „Lipowskiego” oraz „Dwór Czeczów” (zlokalizowanym przy wejściu do wspomnianej szkoły). Jak podali urzędnicy, zmiana ma dotyczyć jedynie porannego kursu o 7:35 ze Złocienia.

Kolorem indigo zaznaczyłem planowany przebieg nowej trasy wariantowej.

Komentarz kraboka: A co z pozostałymi godzinami? Kurs wariantowy zapewni dojazd dzieci do szkoły na godz. 8, a co z tymi które będą zaczynać zajęcia np. od drugiej lekcji? I tak samo, co z powrotami? Przydałoby się kilka więcej takich kursów – tak rano, jak i popołudniu.

Nowinka dla pasjonatów: w takim układzie „183” będzie miało aż trzy różne kursy wariantowe ze Złocienia: oprócz standardowej trasy (Złocień – Dom Spokojnej Starości), również wersję wydłużoną do Wydziału Farmaceutycznego UJ (popołudniami), skróconą do Prokocimia Szpitala (ostatnie wieczorne odjazdy) a teraz dodatkowo opcję obsługującą szkołę przy Sucharskiego (porankami).

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , ,

 1. #1 by dzajac on 5 lipca, 2018 - 8:54 pm

  Dobrze wiedzieć.

 2. #2 by Marta on 11 lipca, 2018 - 3:59 am

  W mońcu

 3. #3 by Kinga on 22 lipca, 2018 - 12:05 pm

  Świetnie. Przyda się

 4. #4 by Dominik95 on 23 lipca, 2018 - 7:21 am

  Super, zapamiętam!

 1. Nowe wieści ze Złocienia | krabok
 2. Nowa trasa linii „17” i inne zmiany powakacyjne | krabok
 3. Złocień walczy dalej | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: