Petycja w sprawie nowego autobusu z Wieliczki [Odpowiedź urzędników]

Przyszła odpowiedź w sprawie petycji o uruchomienie nowego autobusu z Wieliczki do Krakowa, który obsługiwałby po drodze m.in. wielicką ulicę Wygoda. Treść pisma od urzędników, otrzymaną przez Radnego Komarewicza (który również poparł akcję mieszkańców, podobnie jak Radny Gibała), zamieszczam poniżej.

Autobus MPK na drodze serwisowej przy A4. Zdjęcie autora petycji.

Klik powiększa:

Petycję podpisało prawie 800 osób, niestety treść powyższego pisma sugeruje że nie ma większych szans na uruchomienie takiej linii. Radnego Komarewicza oraz autora akcji powyższe argumenty jednak nie przekonują, i są umówieni w ciągu najbliższych tygodni na spotkanie z przedstawicielami ZTP celem omówienia sprawy.

Jedną pozytywną rzecz w piśmie zdradza przedostatni akapit, gdzie pada potwierdzenie iż trwają prace nad uruchomieniem innego nowego autobusu z Wieliczki do Krakowa, który ma dojeżdżać do centrum – prawdopodobnie osiedla Podwawelskiego – i o którym pisałem szerzej tutaj.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , ,

  1. #1 by Pp on 19 lipca, 2019 - 6:41 pm

    Czy w powyższej sytuacji, nie lepszym rozwiązaniem byłoby skierowanie proponowanego autobusu do pętli Nowy Bieżanów Południe od strony ulicy Ćwiklińskiej celem zapewnienia przesiadki na tramwaj?

  2. #2 by pętla on 20 lipca, 2019 - 9:35 pm

    Mieszkańcy chcą komunikacji miejskiej a pracownicy Majchrowskiego piszą jeździjcie samochodami bo P+R. Chamstwo biurw.

  3. #3 by Jimmy on 23 lipca, 2019 - 8:11 am

    Brak dobrych checi z ich strony, skoro pociag docelowo ma przejac potoki pasazerskie co stoi na przeszkodzie poza Krakowskim „nie da sie” by puscic autobus dopoki kolej nie skoncza sie remonty i kolej nie zacznie funkcjonowac jak trzeba?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: