„274” do likwidacji?

Złe wieści z południa – istnienie linii „274” (Podgórze SKA – Trąbki) jest zagrożone i nie wiadomo, jaka czeka ją przyszłość, gdyż większość radnych Biskupic wydaje się być nieprzychylnie nastawiona do tego autobusu.

Przypomnijmy – „274”, łączące południe Krakowa z Wieliczką oraz leżącymi na terenie Biskupic Trąbkami, uruchomiono w drugiej połowie 2018. O linię mieszkańcy walczyli przez wiele miesięcy a jej powstanie było bardzo mocno wyczekiwane. Mimo stosunkowo rzadkiego kursowania – co ok. dwie godziny – od początku się przyjęła, a z czasem zyskiwała jeszcze na popularności. Efektem tego stały się plany by zwiększyć jej częstotliwość dwukrotnie, tak by odjeżdżała co około 60 minut. I choć Wójt Gminy ma wciąż takie zamiary, to na drodze mogą stanąć Radni, którzy – jak się okazuje – w większości wydają się być nieprzychylni kursowaniu autobusu miejskiego. Sprawę nagłośniła Magdalena Kot, jedna z Radnych Biskupic, która nie zgadza się na ograniczanie „274”. Na portalu facebook napisała:

Drodzy mieszkańcy Gminy Biskupice! Zwracam się z uprzejmą prośbą o Wasz głos w sprawie korzystania z autobusu 274, który przejeżdża m. in. przez miejscowość Tomaszkowice, a kończy swoją trasę w miejscowości Trąbki. Pomimo faktu, iż bardzo duża liczba mieszkańców korzysta z tej linii może zostać ona zlikwidowana (na terenie Gminy Biskupice), dlatego też bardzo proszę o Państwa komentarze w tej sprawie. Pragnę podkreślić, iż Wójt Gminy Biskupice Pani Renata Gawlik zaplanowała zwiększenie liczby kursów autobusu. Na przeciw tej decyzji staje jednak większość radnych, dlatego konieczne jest zebranie Państwa opinii w tej sprawie. Mam nadzieję, że tak ważne dla wielu mieszkańców, bardzo dobre połączenie komunikacyjne z miastem Kraków nie zostanie zlikwidowane.

Wieści wydają się być zatem mocno niepokojące. Oby Radni jednak zmienili zdanie – komunikacja miejska to nie fanaberia czy niepotrzebna zachcianka, tylko podstawowy element krwiobiegu miast i gmin, o który mieszkańcy mają prawo się upominać. Pasażerowie „274”! Walczcie. Nagłaśniajcie sprawę, a w szczególności – wysyłajcie maile na adres Rady Gminy radagminy@biskupice.pl – nawet niech będą krótkie, choćby o przykładowej treści:

Sprzeciwiam się likwidacji linii „274”. Autobusem tym podróżuje mnóstwo pasażerów i potrzebuje on raczej zwiększania liczby kursów, a nie ograniczania. Proszę o wysłuchanie opinii mieszkańców i zachowanie, a nawet dalszy rozwój tego połączenia.

Ważne by radni dowiedzieli się jakie poparcie ma „274” i poczuli presję. Od Was może zależeć przyszłość tego autobusu.

PS. Podziękowania dla portalu Wielicka Informacja Komunikacyjna – WIK za informację.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , , ,

 1. #1 by Wieliczanin on 21 września, 2019 - 2:49 pm

  Pasuje zobaczyć kto włożył monety do kieszeni radnych… Przypuszczam że maczala w tym paluchy jakas firma przewozowa (oczywiście bez nazw) z której „radni” maja jakieś dziwne zyski…
  Że na takim szczeblu taki smród robią sobie, jak dobrze wiedzą że to wyjdzie kto i czemu, a ludzie im tego nie zapomną…

 2. #2 by kaszmir on 2 października, 2019 - 9:40 am

  Na szczęście „274” zostaje 🙂
  https://krabok.wordpress.com/2019/10/02/274-zostaje/

 1. „274” zostaje! | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: