Dodatkowe kursy „260”

Powoli w życie wchodzą planowane jesienne wzmocnienia linii aglomeracyjnych. Wczoraj pisałem, że od najbliższej soboty przybędzie kursów na Zakopiance, jednak jak się okazuje nie jest to jedyna nowość która zostanie wprowadzona w tym dniu. Lekkiego podrasowania doczeka się również „260” (Prądnik Czerwony – Pielgrzymowice Pętla).

Porównanie rozkładów „260” – dotychczasowego (z lewej) oraz obowiązującego od najbliższej soboty (z prawej). Na czerwono zaznaczyłem nowe kursy.

Na „260” przy będą kursy z Prądnika Czerwonego: w dni powszednie o 14:45 oraz w soboty o 10:00. W obu przypadkach pozwoli to załatać istniejące dziury w kursowaniu – np. w tygodniu dzięki takiej zmianie wyższa częstotliwość (co godzinę zamiast co dwie) popołudniu będzie zapewniona już od 13:30, a nie dopiero 15:40. W soboty z kolei wyeliminuje to dotychczasową ponad czterogodzinną przerwę w odjazdach.

Dodatkowe kursy zostaną dodane w obie strony, jednak w zamian w kier. Prądnika Czerwonego ubędzie ostatni, późnowieczorny odjazd o 23:30-23:35 z Pielgrzymowic który był de facto zjazdem do zajezdni.

Zmiany jednak w mojej ocenie i tak są na plus i powinny ułatwić pasażerom „260” korzystanie z tej linii. Przy okazji skorygowane zostaną nazwy kilku przystanków na jej trasie.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , , , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: