Walczymy o więcej kursów „222”!

Niedawno wspominałem, że gmina Kocmyrzów-Luborzyca przymierza się do zwiększenia liczby kursów swoich autobusów. Razem z Sebastianem, jednym z pasażerów linii „222”, postanowiliśmy wykorzystać tę okazję i zapytać Słomniki, czy byłaby szansa na wzmocnienie oferty również i na tej trasie.

„Dwieście dwudziestka dwójka” to linia o bardzo długiej trasie – dociera z dworca w Czyżynach aż do centrum wspomnianych Słomnik, obsługując również mieszkańców Wzgórz Krzesławickich, Prus czy Kocmyrzowa. Niestety jeździ dość rzadko, a największe problemy są popołudniu, gdy kursy odbywają się ledwie co dwie godziny i w efekcie do pojazdów jest ciężko się nawet zmieścić. Postanowiliśmy więc powalczyć o zmianę tej sytuacji – oto pismo, które wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Słomnikach:

Dzień dobry,

Chcielibyśmy w imieniu mieszkańców zwrócić się z prośbą o zwiększenie liczby kursów linii „222” w godzinach szczytu. Najbardziej brakuje kursu w godzinach popołudniowych, między odjazdami z pętli „Czyżyny Dworzec” o 13:45 i 15:55, przez co ten drugi jest często przepełniony i ciężko się do niego zmieścić. Zdajemy sobie sprawę, że każdy dodatkowy kurs linii „222” to koszty dla Gminy, jednak w obecnej sytuacji naprawdę ciężko jest korzystać z tego autobusu. Jego rozkład nie był wzmacniany od czasu uruchomienia w 2011 a linia cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem pasażerów, co też pokazuje jak dobrą decyzją było ze strony Gminy uruchomienie wspomnianego połączenia.

Chcemy przy okazji wspomnieć, że we wrześniu gmina Kocmyrzów-Luborzyca ogłosiła, że chce zwiększyć liczbę kursów swoich autobusów. Jako, że „222” przejeżdża również przez ten rejon, może to być szansa by połączyć siły i tym samym podzielić się kosztami uruchomienia nowych kursów „222”. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Zaproponowaliśmy zatem, by Słomniki połączyły siły z Kocmyrzowem-Luborzycą i zainwestowały razem w „222”. Na razie czekamy na odpowiedź – gdy ją otrzymamy, niezwłocznie poinformuję o tym Czytelników.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , , ,

  1. #1 by Natalia on 26 października, 2019 - 3:59 pm

    Wzmocnienie kursów jest konieczne. W wakacje autobus jest przepełniony w godzinach szczytu, a co dopiero w roku szkolnym. W roku szkolnym wygląda on jak autobus szkolny – większość pasażerów to uczniowie. Na Rondzie Kocmyrzowskim już jest wielki problem żeby wsiąść.

  1. Pietrzejowice walczą o linię aglomeracyjną | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: