Zmiana trasy „163”

W nowym roku szykują się zmiany w rejonach Rybitw. Wszystko dzięki otwartej właśnie ulicy Domagały – nowej drogi, która zapewni alternatywny dojazd do osiedla Złocień. Z nowego szlaku korzystać będą również autobusy krakowskiej komunikacji miejskiej.

Tak wyglądały zalążki Domagały w 2016 roku.

Kierowcom ulica Domagały zapewni szybszy i wygodniejszy dojazd do osiedla Złocień od strony Rybitw – w szczególności pozwoli ominąć nie najlepszą nawierzchnię na Półłanki. Przyspieszy ona również podróżowanie pasażerom autobusów, gdyż pojedzie nią w obu kierunkach linia „163”. Jej nowa trasa będzie zatem następująca: Rżąka – po obecnej trasie – Półłanki – Agatowa – Złocień – Domagały – Nad Drwiną – Półłanki – i dalej jak obecnie do osiedla Piastów. Na nowym odcinku uruchomiona zostanie dodatkowa para przystanków, prawdopodobnie pod nazwą „Domagały Magazyny” (tak podpisana jest na mapce).

Linia „125” pozostanie bez zmian i dalej będzie kursować przez Półłanki. Jak dotychczas, wybrane kursy wariantowe będą również przejeżdżać przez przystanek „Nad Drwiną”.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , ,

  1. Petycja w sprawie poszerzenia zasięgu Telebusa | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: