„214” do Podstolic?

W ostatnich latach dużo dzieje się w powiecie Wielickim. Wzmocniono linie przyspieszone „304” i „301”, uruchomiono „314” do dworca w Wieliczce oraz „274” do Trąbek – to ostatnie w dodatku od poniedziałku 6 stycznia pojedzie dwukrotnie częściej w szczycie. Możliwe jednak, że to nie koniec zmian – są szanse, że niebawem mieszkańcy kolejnej wsi dostaną dostęp do komunikacji miejskiej.

Jak poinformował portal Wielicka Informacja Komunikacyjna – WIK, w najbliższym czasie ma się odbyć przejazd techniczny autobusu na trasie do Podstolic. Jest to odpowiedź na prośby pasażerów o przedłużenie linii „214” (Borek Fałęcki – Grabówki) do wspomnianej wsi. Obecnie, mimo że rejon ten leży blisko granicy Krakowa, jest on wykluczony komunikacyjnie – do najbliższych przystanków linii aglomeracyjnych są około dwa kilometry, czy to do Grabówek („214”), czy do Ochojna („225”, „285”, „915”).

Testy mają dać odpowiedź na pytanie, czy trasa spełnia wymogi techniczne dla regularnego kursowania autobusu. Przypomnijmy, że Podstolice miały dawniej dostęp do publicznego transportu zbiorowego – pod koniec lat osiemdziesiątych wydłużono tu z Ochojna ówczesne „235”. Niestety w 1997 roku linia została zlikwidowana (źródło) i od tej pory wieś ta jest białą plamą na mapie transportowej aglomeracji krakowskiej. Trzymajmy zatem tym mocniej kciuki, by mieszkańcom udało się wywalczyć wspomniane wydłużenie trasy „214”.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , , ,

  1. #1 by pętla on 8 stycznia, 2020 - 1:31 pm

    Duewag R1.1 z Bonn do sprzedania ’94 24 sztuki,
    http://strassenbahn-online.de/Betriebshof/LF050/R1.1_Bonn/index.html
    http://phototrans.eu/14,951916,0.html
    już czas by MPK Kraków więcej zarobiło i zastąpiło 4x droższe koszty przejazdu 105Na

  1. „214” do Podstolic – aktualizacja | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: