Koronawirus w Krakowie: kolejne zmiany w kursowaniu autobusów

Wczoraj pisałem o zmianach w komunikacji tramwajowej, które zajdą od jutra, tj. od środy 18 marca. Teraz dodatkowo dowiedzieliśmy się że korekty dotkną także kilku autobusów.

Od jutra tramwaje – te, które wciąż jeżdżą – będą kursować w dni powszednie wg sobotniego rozkładu jazdy. Jeśli chodzi o autobusy, to utrzymane dla nich będą normalne częstotliwości (od poniedziałku do piątku), naotmiast kilka kolejnych zostanie zawieszonych. Będą to:

  • „132”, „149”, „166”, „475”, „511”, „572” – nie kursują od jutra (środa 18 marca) do odwołania.

Przypomnijmy, że od poniedziałku nie funkcjonują już linie „413”, „429”, „482”, a także „16, „17”, „49”, „71”, „76” i „78”. Jak zapowiadają urzędnicy, w przygotowaniu są kolejne ograniczenia komunikacji miejskiej. O ich szczegółach dowiemy się zapewne na dniach.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , ,

  1. #1 by P on 17 marca, 2020 - 6:00 pm

    Ciekawe czy po kilku miesiącach ograniczeń ( zapewne do czerwca się sytuacja nie uspokoi a potem rozkłady wakacyjne) komunikacja miejska wstanie po klapie wizerunkowej?

    Dodatkowo zawiesza się strefę płatnego parkowania, strefę na Kazimierzu oraz Straż Miejska nie interweniuje wobec nieprawidłowo parkujących ( z wyjątkiem blokowania ruchu).

    Ponadto wielu pracowników komunikacji może poszukać innej pracy, gdyby cięcia trwały za długo, bo z czegoś trzeba żyć. Zapewne MPK wpierw zawiesi się współpracę z ajentami, a osobom zatrudnionym na etacie zmniejszy się liczbę godzin. W końcu będzie jakieś 45% brygad tramwajowych na mieście.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: