Będą przegubowce na „138”!

Wczoraj pisałem, że Zarząd Transportu Publicznego (ZTP) zlecił MPK wysyłanie od poniedziałku 23 marca autobusów przegubowych na „182”. Jednak jest jeszcze jedna linia, dla której planowane są w nadchodzącym tygodniu zmiany taborowe: „138”.

Linia „138” na przystanku „Szpital Jana Pawła II”.

Linia „138” (Kombinat – Azory), podobnie jak „182”, ma od poniedziałku zyskać obsługę autobusami przegubowymi. Jest ona obsługiwana przez prywatnego przewoźnika – Mobilis – i od pewnego już czasu była typowana jako potencjalny kandydat na skierowanie dłuższych wozów. Obecnie, w związku z epidemią koronawirusa, zawieszone zostało „132” (Kombinat – Nowy Kleparz) które wspierało „sto trzydziestkę ósemkę”, co przyspieszyło zmiany taborowe. Wieści co do „138” podała również strona PSMKMS prowadzona przez jednego z pracowników ZTP, więc można doniesienia te uznać za oficjalnie potwierdzone.

Na razie nie planuje się w zamian ściągać przegubowców z żadnej innej linii obsługiwanej przez Mobilis – po prostu skierowane zostaną te, które zwolnią się ze „159”, „178/478” i „502” po wprowadzeniu sobotnich częstotliwości i tym samym zmniejszeniu częstotliwości kursów. Co po powrocie rozkładów wg dnia powszedniego? To się okaże.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  1. #1 by pętla on 22 marca, 2020 - 9:32 pm

    i przegubowce też na linii 722
    gdyby jeszcze ZTP „przyspieszył” przejazdy w rozkładach zgodnie z sytuacją na ulicach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: