Więcej kursów „265”?

Jest szansa na kolejną poprawę komunikacji aglomeracyjnej na południowych obszarach aglomeracji. Tym razem zmiany miałyby dotyczyć linii „265”.

Linia „265” ma szansę doczekać się dodatkowych kursów. Zdjęcie: portal „Twój Rejon”.

W ostatnich latach linie autobusowe jeżdżące z Borku Fałęckiego przez Zakopiańską były już kilkukrotnie wzmacniane, m.in. w 2017 gdy więcej kursów otrzymały „215”, „225” i „275”, oraz w 2019 gdy poprawiono „245”, „255”, „275” oraz „285”. Po tej drugiej serii pojawiły się głosy dotyczące autobusu „265”, który został pominięty a który – wykonując ledwie od 9 do 13 kursów dziennie – w opinii mieszkańców też potrzebował wzmocnień. Efektem tego zaczęto starania by i tu poprawić rozkład.

Teraz pojawiła się realna szansa na odniesienie sukcesu. Portal „Twój Rejon” podjął temat „265” i zainteresował nim urzędników z Mogilan. Efektem było wrzucenie informacji o zbieraniu opinii i wniosków, zamieszczone przez portal w sierpniu:

DOTYCZY ZWIĘKSZENIA ILOŚCI KURSÓW AUTOBUSU LINII 265

Otrzymaliśmy informacje z Urząd Gminy Mogilany, że do rozpatrzenia wniosku o zwiększenie ilości kursów linii 265 potrzebne są informacje w jakich godzinach potrzebne są dodatkowe kursy autobusu oraz ewentualnie które godziny odjazdów należy skorygować.

Aby najlepiej dopasować ofertę przewozową na terenie Lusiny i Konar zwracamy się do Was z prośba o podanie nam w komentarzach powyższych informacji.

Swoje propozycje możecie także wysyłać do nas na adres twojrejon@gmail.com

Liczymy ponownie na Wasze zaangażowanie.

Zbierzemy wszystkie informacje i przekażemy do gminy.

Zebrawszy głosy mieszkańców, portal wysłał do Gminy propozycję zmian na „265”, która ma być rozpatrzona przez Mogilany oraz przez krakowski Zarząd Transportu Publicznego (ZTP). Zakłada ona dołożenie czterech kursów w dni powszednie oraz po jednym w soboty i święta, w każdą stronę, a także korekty rozkładu celem zmniejszenia odstępów między odjazdami autobusów.

Poniżej zamieszczam propozycję wysłaną urzędnikom. Kolorem zielonym zaznaczono istniejące połączenia które zostałyby bez zmian, czerwonym – dodatkowe kursy, a pomarańczowym przesunięcia istniejących odjazdów.

Propozycja dodatkowych kursów „265”, zaznaczonych na czerwono (klik powiększa).

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie prośby tak przez Mogilany, jak i ZTP. O przebiegu sprawy będę informował na bieżąco.

Link do tematu o gminie Mogilany na forum pkk.net.pl

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , ,

 1. #1 by pętla on 22 września, 2020 - 1:32 pm

  Tylko jak przedłużą 155->265…

 2. #2 by Justyna Bulanda on 23 września, 2020 - 6:54 am

  Bardzo prosze o rozpatrzenie kursu w SOBOTĘ po godzinie 15 kiedy to tak samo wraca człowiek z pracy i nie ma czym dojechać … i wiecznie trzeba kombinować jak tu wrócić do domu bo kolejny autobus jest po 18 to jest chore ! Żeby w sobotę nie można było dojechać z pracy do domu . Zarówno potrzebny jest autobus po godzinie 21 także w SOBOTĘ tak samo wraca się z pracy i nie ma czym dojechać w tyg kursy są w miarę dobre bo jakoś jedzie się do domu ale jeśli chodzi o SOBOTY to jest katastrofa !

 3. #4 by Sylwia Zasada on 23 września, 2020 - 7:43 pm

  Bardzo się cieszę, że taki wniosek powstał! Jednak bardzo bym prosiła o niezmienianie kursu w dni powszednie z Konar do Borku o 8:16. Moje dzieci (i nie tylko) codziennie o tej porze jeżdżą do szkoły do miasta na godzinę 10. Jeśli kurs będzie później, to niestety nie będą zdążały. Kurs o 8:16 od lat wszystkim pasował! Dziękuję.

 4. #6 by Alenx Groonwold on 15 października, 2020 - 10:20 am

  Looking for a platform to create a dating site – Interested in any options

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: