„262” ma pojechać do Rawałowic!

Wszystko wskazuje na to, że „262” – pełniące dotychczas rolę linii jedynie wzmacniającej inne kocmyrzowskie autobusy – niebawem zacznie żyć własnym życiem. Jeśli tylko nie pojawią się przeszkody, to w najbliższym czasie ma zostać wydłużone do rejonów Gminy Kocmyrzów-Luborzyca dotychczas pozbawionych komunikacji miejskiej.

5 lipca 2021 odbyła się sesja Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, na której omawiano m.in. kwestie transportu publicznego. Najbliższe realizacji jest skomunikowanie wschodniej części Gminy – już w piątek 16 lipca ma odbyć się próbny przejazd autobusu MPK do Rawałowic. Jeśli się uda, to urzędnicy wezmą się za szybkie zorganizowanie miejsca do nawracania we wspomnianej wsi i już po wakacjach ma tam być przedłużone „262”, dotychczas kursujące na trasie Czyżyny Dworzec – Kocmyrzów-Luborzyca Urząd Gminy.

Są to świetne wieści nie tylko dla mieszkańców wspomnianego obszaru, lecz również dla pasażerów z centrum Gminy. Wynika to stąd, że uruchomione w zeszłym roku „262” dotychczas pełniło jedynie rolę wspomagającą inne linie, przez co zostało np. zawieszone na wakacje. Można się spodziewać, że po wydłużeniu nie będzie już ograniczane gdyż obsłuży rejony, w których będzie jedynym autobusem krakowskiej komunikacji miejskiej. Jest też szansa na więcej kursów, bo na razie „dwieście sześćdziesiątka dwójka” pojawiała się na przystankach tylko w godzinach szczytu.

Przy okazji piątkowej jazdy próbnej, autobus MPK testowo odwiedzi również kilka inny miejsc w Gminie dla których rozważa się zorganizowanie transportu publicznego w przyszłości – m.in. te części Marszowic i Goszczy, które dotychczas nie miały autobusu.

Nagranie z sesji Rady Gminy jest dostępne pod linkiem, dyskusja nt. „262” i transportu publicznego zaczyna się mniej więcej od 03:06:00. Podziękowania dla Andrzeja za przekazane informacje.

Temat dot. gminy Kocmyrzów-Luborzyca na forum pkk.net.pl – w linku.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , , , , , , ,

 1. #1 by Mario on 14 lipca, 2021 - 4:38 pm

  Przejazdy techniczny autobusu będą do Rawałowic,(linia262),Dojazdowa, Wilkowa i Łososkowice Zalipie tam będą prawdopodobnie dojeżdżać też autobusy w 2022roku na co mieszkańcy czekają już długo.

  • #2 by Sołtys on 14 lipca, 2021 - 5:25 pm

   Wilków czeka już dlugie lata na skomunikowanie wsi. Mieszkańcy Wilkowa trzymają kciuki za efekty.

 2. #3 by Pomyśl zanim napiszesz on 14 lipca, 2021 - 5:50 pm

  Przy okazji, to opisujcie fakty ,przez Marszowice i Goszcze MPK funkcjonuje od kilku lat.

  • #4 by Mario on 14 lipca, 2021 - 6:03 pm

   Dokładnie , trochę złe info…
   Wilków bez komunikacji czeka nadal ale przejazd techniczny w piątek przez tą miejscowość będzie także
   i jest nadzieja i tu na nową lub wydłużoną którąś linię MPK już jeżdżącą

  • #5 by Jacek M. on 15 lipca, 2021 - 8:30 am

   Nie napisałem że Goszcza i Marszowice nie mają MPK. Napisałem za to „te części Marszowic i Goszczy, które dotychczas nie miały autobusu”.

   Proszę, czytajcie dokładnie.

   • #6 by Znawca on 15 lipca, 2021 - 1:19 pm

    Mam odpowiedź w sprawie 130:
    ZTP rozważa po zakończeniu letnich wakacji szkolnych skierowanie autobusów przegubowych na linię 130 w soboty 🙂 widocznie zdają sobie sprawę z faktu że tą linią dużo osób dojeżdża w rejony kleparza jak i dworca PKP i PKS 🙂 zobaczymy co dalej z tego będzie heh

  • #7 by pętla on 16 lipca, 2021 - 1:48 pm

   Dobrze, że jeszcze Jackowi M. chce się pisać po takich pretensjach:)

 1. Więcej kursów „262” oraz inne wieści z Kocmyrzowa-Luborzycy | krabok
 2. Całotygodniowe „262” | krabok
 3. „232” pojedzie do Wilkowa | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: