Nowa linia „295” i inne zmiany w Skawinie

Ostatnie miesiące stały pod znakiem rozwoju komunikacji aglomeracyjnej i wszystko wskazuje na to, że rok 2022 nie będzie inny pod tym względem. Już dziś, tj. od poniedziałku 3 stycznia, zaszły zmiany na terenie gminy Skawina, w tym uruchomienie kolejnej linii.

Rozkład „295”.

Nowy autobus dostał numer „295” i jedzie po trasie: Skawina SCK – Skawina: Mickiewicza – Rynek – Korabnicka – Popiełuszki – Krakowska – Rynek (powrót: Rynek – Korabnicka – Popiełuszki – Krakowska – Rynek) – Mickiewicza – Piłsudskiego – Borek Szlachecki: DK 44 – Zelczyna: DK 44 – Krakowska – Krzęcin: Krakowska – Św. Floriana – Kalwaryjska – DW 953 – Grabie Pętla. Linia zatem nie wjeżdża do Krakowa i, podobnie jak „233” oraz „273”, objęta jest w całości II strefą biletową. Kursuje we wszystkie dni tygodnia, co ok. półtorej-dwie godziny.

Jednocześnie, w zamian drobnemu skróceniu uległa marszruta „273”: Skawina SCK – … – Polanka Hallera Centrum. Nie dojeżdża zatem już ono do końcówki „Grabie Pętla”, której obsługę przejęło właśnie „295”.

Z kolei „253” zyskało dodatkową parę kursów: po godz. 21 z Czerwonych Maków, oraz powrotny po godz. 22 z Woli Radziszowskiej.

Zmiany zatem są na plus. I choć liczba odjazdów nie jest oszałamiająca bo „295” wykona 10-11 kursów dziennie (11 w dni powszednie i soboty, 10 w święta), to dla Borku Szlacheckiego, Zelczyny czy Krzęcina i tak każdy autobus jest na wagę złota. Podobnie jak dodatkowe wieczorne „253” dla mieszkańców Radziszowa i Woli Radziszowskiej.

To nie koniec nadchodzących zmian w aglomeracji. Już w sobotę 8 stycznia niepołomickie „301” stanie się agloekspressem: będzie wzmocnione i wydłużone do centrum Krakowa. Z kolei prawdopodobnie w lutym, do gmin posiadających wspomniane agloekspressy dołączy również Wielka Wieś – szczegóły niebawem.

Temat na forum pkk.net.pl dot. komunikacji miejskiej w Skawinie – w linku.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , ,

 1. #1 by Piotr on 4 stycznia, 2022 - 6:46 pm

  Wszystko fajnie, ale obawiam się, że linia będzie „darmowa”, w tym sensie, że na aglomeracji kontrole są rzadsze, to tym bardziej na linii do której trzeba dojechać z rejonu, którego granicą jest ulica Zakopiańska, Konopnickiej i Tyniecka. A siedziba na Wileńskiej.

  • #2 by Jacek M. on 5 stycznia, 2022 - 3:58 pm

   Pewnie tak, kontrole na takich liniach są niestety rzadko, choć jakieś tam są. Jedyne co – od 1 lutego zmienia się firma od kontroli biletów. Może nowa – Rewizor – będzie miała siedzibę gdzieś bliżej?

  • #3 by Ston on 5 stycznia, 2022 - 5:36 pm

   A kierowca nie może kontrolować biletów?

   • #4 by Jacek M. on 7 stycznia, 2022 - 9:02 pm

    Może. Ma to swoje zalety i wady. Zalety – wiadomo, większa ściągalność opłat. Wady – jednak (kolejne) spowolnienie komunikacji miejskiej.

  • #5 by Przemysław z Mistrzejowic on 8 stycznia, 2022 - 12:57 pm

   Dziura pomiędzy 15:50 a 18:00 w dni powszednie jest chyba większym problemem. Darmowa komunikacja miejska rozwiązuje problem kontroli.
   Pozdrawiam.

 2. #6 by mzk on 7 stycznia, 2022 - 5:49 pm

  Hmm jeśli wierzyć sondażom przeciętni Polacy bardziej nie tolerują braku biletu niż zabicia dziecka „aborcji”.
  Co do 1 części to zgadza się jw.

  jazda na gapę autobusem lub tramwajem (67%
  ‚przerywanie ciąży’ dzieciobójstwo (54%

  Komunikacja to ustawowy obowiązek gminy z pobranych podatków.

 3. #7 by mzk on 25 stycznia, 2022 - 12:04 pm

  Strajk pracowników w Solaris

  Dlaczego ta zbiórka?

  Pracodawca Solaris otwarcie oświadczył, że nie zapłaci pracownikom wynagrodzenia za okres strajku.

  Taktyka Solaris wzięcia pracowników „głodem”, odcięcia ich od wsparcia z zewnątrz (bezprawne oczekiwanie braku relacjonowania protestu, bezprawne niewpuszczenie prawników związkowych na teren zakładu pracy), musi spotkać ze wsparciem społecznym.

  Dlatego właśnie uruchamiamy tę zbiórkę. Pracodawcy muszą nauczyć się rozmawiać z załogą, szanować potrzeby pracowników.
  https://zrzutka.pl/r2uwj9

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: