Całotygodniowe „262”

Z niewielkim opóźnieniem, Gmina Kocmyrzów-Luborzyca dotrzymała słowa i od soboty 26 lutego, linia „262” dostanie kursy poza szczytem oraz w weekendy.

Rozkład „262” od soboty 26 lutego 2022.

„262” zostało uruchomione we wrześniu 2020, na trasie Czyżyny Dworzec – Kocmyrzów-Luborzyca Urząd Gminy. Początkowo linia służyła po prostu jako wzmocnienie pozostałych autobusów aglomeracyjnych na tej trasie („202”, „212”, „222”, „232”), jednak rok później, we wrześniu 2021, została wydłużona do Rawałowic i zaczęła żyć własnym życiem. Nawet mimo wykonywania jedynie sześciu kursów na dobę i tylko w dni powszednie, dla Rawałowic – dotychczas pozbawionych dostępu do krakowskiej komunikacji miejskie – to była duża zmiana. Szybko zaczęto mówić o uczynieniu linii pełnowymiarową, kursującą od rana do wieczora oraz w weekendy. Początkowo planowano zmiany wprowadzić już w styczniu 2022, jednak doszło do drobnego opóźnienia. Niemniej, teraz pasażerowie wreszcie dostaną wyczekiwane zmiany.

Powyżej zamieściłem nowy rozkład „262”, który będzie obowiązywał od 26 lutego 2022. W dni powszednie dojdą cztery kursy – wykonywane w międzyszczycie oraz wieczorami. Dodatkowo, linia wyjedzie na trasę również w weekendy, wykonując po pięć kursów w soboty oraz w święta.

Takie zmiany lubimy!

Temat na forum pkk.net.pl dot. komunikacji miejskiej w gminie Kocmyrzów-Luborzyca – w linku.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: