Nowe linie nocne „918” i „948”

Przybywa nam nocnych linii aglomeracyjnych. Po chwilowym zastoju spowodowanym pandemią, trend znów powrócił i kolejna gmina zdecydowała się uruchomić taki rodzaj transportu. I to od razu dwa połączenia!

Już w przyszły weekend, w nocy z piątku na sobotę 29/30 kwietnia, w trasę wyruszą dwie nowe nocne linie aglomeracyjne do gminy Zabierzów:

„918”: Bronowice Małe – Balicka – Szczyglice: Krakowska – Długa – Kmity – Balice: Krakowska – Radziwiłłów – Burów – Kleszczów – Kochanów: Lubomirskich – Rudawa: Krakowska – Wyspiańskiego – Rudawa Rynek,

„948”: Bronowice Małe – Armii Krajowej – Pasternik – Rząska: Krakowska – Modlniczka: Kasztanowa –Zabierzów: Krakowska – Kolejowa – Bolechowice: Łąkowa – Jurajska – Zelków: Jana Pawła II – Kościuszki – Zelków Pętla.

„918” pojedzie zatem z Bronowic Małych do Kochanowa jak „218”, by następnie skręcić i zakończyć bieg w Rudawie. Z kolei „948” pojedzie trasą „248”, z dodatkowym przejazdem przez centrum Rząski.

Obie linie będą funkcjonować wyłącznie w weekendy, czyli w noce pt/sob oraz sob/ndz, wykonując po dwa kursy w każdą stronę. Z Bronowic Małych każda z nich odjedzie o 0:28 i 2:28, będą zatem skoordynowane z liniami „64” oraz „601” z centrum, odjeżdżającymi z Teatru Słowackiego o 0:00 i 2:00.

Uruchomienie nocnej komunikacji miejskiej do gminy Zabierzów to efekt petycji, którą kilka miesięcy temu przygotowali mieszkańcy. Prawdopodobnie też to nie koniec zmian w tym rejonie bo trwają konsultacje dotyczące uruchomienia linii typu „agloekspress” do Alei Trzech Wieszczów.

Temat na forum pkk.net.pl dot. komunikacji miejskiej w gminie Zabierzów – w linku.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  1. #1 by wiesiek on 1 Maj, 2022 - 10:52 am

    I jak pierwszy weekend? Bylo zainteresowanie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: