Linie „156” i „233” zostaną połączone

Jak udało mi się dowiedzieć, szykują się zmiany w rejonach Sidziny i Skawiny. Linie „156” i „233” mają być wydłużone i połączone w jedną.

„156” łączy Czerwone Maki z Sidziną. Jego uruchomienie w 2020, w miejsce dotychczasowego „166”, było mocno kontrowersyjne i wydaje się, że linia od początku skazana była niestety na porażkę. I rzeczywiście, autobusy jeździły słabo zapełnione, przez co wraz z niedawnym wejściem rozkładów powakacyjnych, częstotliwość linii w szczycie została zmniejszona z 24 do 45 minut, czyli blisko dwukrotnie. Jak się okazuje, taka zmiana nie jest przypadkowa.

Druga linia, „233”, jeździ właśnie średnio co 45 minut. Obecnie porusza się wyłącznie po terenie gminy Skawina, łącząc Skawińskie Centrum Komunikacyjne z Korabnikami i nie wjeżdża w ogóle na teren Krakowa. Również tu potencjał nie był zatem wykorzystany w pełni.

W efekcie, Zarząd Transportu Publicznego planuje połączyć obie linie w jedną, na trasie Czerwone Maki – … – Sidzina – Prażmowskiego – Petrażyckiego – Korabniki – … – Skawina SCK. Autobusy miałyby kursować z takim taktem jak obecne „156” i „233”, czyli co ok. 45 minut. Dzięki temu jest szansa na lepsze wykorzystanie potencjału trasy, a i Skawina oraz Korabniki zyskają kolejne połączenie do Krakowa, poprawi się też oferta w południowej Sidzinie. Połączenie tras wydaje się zatem dobrym pomysłem. I tylko szkoda tej dawnej częstotliwości „156”…

Na razie, na wniosek gminy Skawina, od 4 września kursowanie „233” będzie tymczasowo zawieszone. Czy to zapowiedź nadchodzących zmian?

Temat na forum pkk.net.pl dot. Skawiny – w linku.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , ,

  1. #1 by Krystyna on 2 września, 2022 - 2:49 pm

    Najlepiej przywrócić linie 266 przez ulicę Kobierzyńska bo na Czerwone Maki jeździ dużo autobusów od strony Skawiny Tyńca czy ul Kozienickiej a z Sidziny nic nie jedzie na ul Kobierzyńską a z autobusem 106 trudno się o niektórych godzinach przesiać

  2. #2 by Jacek M. on 6 października, 2022 - 8:33 am

    Zapowiadana zmiana wejdzie od 8 października 2022. Linia „233” wraca i wchłonie obecne „156”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: