Petycja – autobus do Skały

Istny wysyp petycji! Ostatnio pisałem o tych dotyczących autobusów do Koszyc oraz do Ispiny. Teraz również mieszkańcy Skały postanowili postarać się o linię aglomeracyjną.

Petycja jest dość enigmatyczna – właściwie składa się tylko z tytułu „Nowa linia MPK do Skały przez Szczodrkowice” oraz krótkiego opisu „Lepsze połączenie z Krk, zwłaszcza w soboty i niedziele.” Nie przeszkodziło jej to jednak już zebrać ponad 160 podpisów, a liczba ta ciągle rośnie.

O włączeniu Skały do systemu komunikacyjnego Krakowa mówi się od paru lat, a mieszkańcy co jakiś czas przypominają rządzącym, jak bardzo to połączenie jest wyczekiwane. Plan transportowy tej Gminy zakłada nawet, że najdalej do końca 2020 roku uda się uruchomić linię aglomeracyjną – nie wiadomo jednak, czy pandemia nie skoryguje tych ambicji. Szlak został przetarty podczas ataku pandemii, gdy do Skały dotarła obsługiwana przez MPK linia Medyczna MED5, a później dołączyła do niej jeszcze MED6.

Jeśli przez Szczodrkowice, to który autobus mógłby być kandydatem? Wydaje się, że w grę wchodzą trzy linie – „237”, „280” (obie kończące obecnie w Owczarach), albo „257” (dojeżdżające do Naramy). Dwa lata temu przygotowałem porównanie kosztów wydłużenia różnych linii do Skały które uwzględniało też kilka innych połączeń. Tak czy owak, najważniejsze żeby coś wreszcie ruszyło w temacie – oby działania mieszkańców przyspieszyły bieg spraw.

Petycję można podpisać tutaj.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , ,

  1. #1 by Skalanin on 28 lipca, 2020 - 12:25 pm

    Taka petycja internetowa, a w szczegolnosci tak „lekko” napisana ma jakas wartosc prawną? No i przeciez w dyskusjach juz padalo, ze tansze i lepsze jest podciagniecie 267 do Skaly.

  1. Petycja – autobus do Bodzanowa | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: