Nowa linia „773” w Skawinie

Oto aktualizacja do niedawnego artykułu o nowej linii aglomeracyjnej w Skawinie, gdyż w międzyczasie poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących jej rozkładu i trasy.

Przede wszystkim – odrobinę zmieniła się marszruta. Autobus będzie objeżdżać centrum Skawiny, jednak zacznie i skończy bieg nie na Rynku, a na obecnej pętli „Skawina”. Odwróci się również kierunek kółka do Korabników i z powrotem – linia pojedzie przeciwnie do kierunku wskazówek zegara. Jej trasa będzie zatem następująca: Skawina – Popiełuszki – Konstytucji 3 Maja – Żwirki i Wigury – Rynek – Pokoju – Kazimierza Wielkiego (a na razie Krakowska – Popiełuszki w związku z remontem) – Korabnicka – Kopernika – Wyspiańskiego – Skawina Korabniki – Korabnicka – Popiełuszki – Skawina. Co ważne, mimo że cała będzie przebiegać w strefie aglomeracyjnej, to – powołując się na komunikat Zarządu Transportu Publicznego – przejazd linią będzie bezpłatny.

Ustalono także numer – będzie to „773”, a zatem nawiązujący do krakowskich linii tymczasowych „7xx”. Bierze się to stąd, że finansowanie linii z projektu zapewnione jest do czerwca 2020, a więc na pół roku – potem jej przyszłość jest jeszcze nieustalona. Linia będzie też obsługiwana wozem nie elektrycznym, a hybrydowym.

Wreszcie, częstotliwość będzie ciut wyższa niż początkowo była rekomendowana – w dni powszednie autobusy pojadą co 20 minut, a w weekendy co 45. Poniżej rozkład z pętli:

Linia startuje już jutro – 6 grudnia. Na Mikołaja 🙂

Jacek Mosakowski

Reklama

, , ,

 1. #1 by Monika on 6 grudnia, 2019 - 9:02 am

  A czemu nie jeździ też Radziszowską? Sporo osób mieszka na os. Radziszowskim, a 253 jeździ tylko co godzinę i często spóźniony, bo ma trasę do Krakowa i stoi w korkach

  • #2 by Aga on 6 grudnia, 2019 - 6:44 pm

   Bardzo fajna sprawa z tym autobusem 🙂

 2. #3 by gosc on 6 grudnia, 2019 - 10:08 am

  bo ta linia to wogole smiech na sali juz pomijajac ze własnie omija wszystkie wazne osiedla w Skawinie (po za Bukowska i Korabnikami) to ja jestem ciekaw jak autobus(Hybrydowe w mpk to u12III 12,9)bedzie sie przeciskał wąskimi uliczkami w rynku no i jak wyjeżdzał na przejsciu koło policji nie wiem chyba ruch bede musieli wstrzymywac Bukowska musi miec dobre przbicie u urzędasów skoro po raz kolejny komunikacja w tym rejonie jest wzmocniona a reszte Skawiny ma sie mowiac kolkwialnie w d,,,,e

 3. #4 by Robert on 6 grudnia, 2019 - 10:43 am

  Na Bukowską jeździ bo tam jest pętla a innej nie ma w tym rejonie. Wzmocnienie komunikacji to też nie jest bo nie obsługuje przystanków Ajka i Cmentarz. Jakby ktoś chciał dostać się pod Cmentarz i przesiąść na inne autobusy to nie może bo tam się nie zatrzymuje. Już nie pytam czy ten autobus jeździ na prąd cały czas czy tylko chwilowo (hybrydowy).

 4. #5 by kret on 6 grudnia, 2019 - 11:53 am

  do Robert nie no rzeczywiscie nie może bo z przystanku Popiełukszi pod cmentarz jest 10km zastanów sie co piszesz to raz dwa na Podborach nie ma pętli na Pileckiego przy strefie nie da sie zawrocic że o Samborku nie wspomnie ta linia jest ułożona tylko i wyłącznie pod mieszkanców Bukowskiej i Korabnika i tez nie do konca bo z Korabnik już do rynku sie nie dojedzie tak samo z rynku na Bukowska ta linie to jest kompromitacja władz i taka prawda cały czas się mówiło o autobusie alektrycznym trzeba było za te pieniadze kupic własny autobus zbudowac stacje do ładowania np przy dworcu a nie cały czas na łasce MPK

  • #6 by Robert on 6 grudnia, 2019 - 4:10 pm

   Dla osób starszych i niepełnosprawnych może to być problem bo to jest przystanek na Korabnickiej.
   Na kmkrakow.pl masz komunikat:
   Uwaga! W związku z remontem skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego i Korabnickiej linia w kierunku Skawiny Korabnik będzie kursować do odwołania po trasie czasowo zmienionej przez ul. Krakowską i Popiełuszki (bez obsługi przystanku „Skawina Cmentarz”).

   • #7 by kret on 6 grudnia, 2019 - 7:06 pm

    no tak tylko remont skonczy sie za 2-3 tyg i wtedy chyba nie bedzie problemu

 5. #8 by Renka on 6 grudnia, 2019 - 7:40 pm

  A co w zamian za 203 ???? 😠😠😠 może warto by dać coś w zamian bo autobus 233 na ul . Żwirowej Energetyków nie jeździ w święta!!!! A tak to 203 ratowała sytuację .

 1. Nowa linia „233” w Skawinie | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: