Czy „128” wróci na Mistrzejowice?

Trwa rozbudowa ulicy Reduta, dzięki której rejony ul. Bohomolca i os. Oświecenia zyskają szybkie połączenie z Prądnikiem Czerwonym. W Internecie krążyły pogłoski, jakoby po zakończeniu przebudowy przez nową trasę miała pojechać wydłużona linia „128” (na trasie: Zajezdnia Płaszów – jak obecnie – Prądnik Czerwony – Reduta – Jancarza – Mistrzejowice). Czy tak rzeczywiście będzie?

Rejon ul. Reduta.

Jeden z mieszkańców zapytał o to ZIKiT, zwracając uwagę, że przebudowana ulica wydaje się zbyt wąska dla pojazdów komunikacji miejskiej, podobnie zresztą jak zakręty na skrzyżowaniu z Bohomolca. Zarząd w odpowiedzi napisał, że:

Ul. reduta nie była projektowana z myślą o prowadzeniu po niej stałego ruchu autobusów.

I to niestety chyba kończy temat. A szkoda, bo „128” byłoby wręcz idealnym kandydatem a samo połączenie mogłoby cieszyć się popularnością. Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna autobus ten obsługiwał Mistrzejowice, a do Prądnika Czerwonego został skrócony w czerwcu 2015. Skierowanie „128” przez ul. Reduta mogło więc być swoistym powrotem w macierzyste rejony, tak wyczekiwanym przez niektórych pasażerów.

Być może nie wszystko stracone i na przebudowanej trasie zmieściłyby się np. najmniejsze autobusy które są na stanie MPK – Jelcze Vero. Lecz nie ma w okolicy żadnej sensownej linii która byłaby obsługiwana przez Vero, a na utworzenie nowej, dalekosiężnej i często kursującej raczej nie ma co liczyć. Okazja na poprawę dostępności transportu publicznego w tym rejonie została więc chyba przespana.

Jacek „Kaszmir” Mosakowski

Reklama

, , , ,

  1. #1 by -R on 14 kwietnia, 2016 - 11:22 pm

    Kolejny przykład na myślenie oporne, odwrotne i nieprzystosowane do wizji miasta XXI wieku. Poszło tylko o kasę, czy po prostu zwykła niechęć i beton do komunikacji, którą przynajmniej część urzędników traktuje jak wrzody na tyłku?
    Co to komu szkodziło, pół metra szerokości więcej i nieco więcej areału na skręty nie było chyba przeszkodą nie do pokonania?

  2. #2 by tramwajarz on 16 kwietnia, 2016 - 3:14 pm

    Zacofane rządy majchrowszczyzny. Pozostaje jeszcze do remontu/budowy ulica Rozrywka? Może tutaj nieroby dostosują ulicę do MPK?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: