Kocmyrzów-Luborzyca chce więcej kursów autobusów

Dobre wieści dla pasażerów z gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Gmina podjęła starania by zwiększyć liczbę kursów w godzinach szczytu, kiedy to autobusy są najbardziej przeciążone.

Niewątpliwie chodzi tu o trasę obsługującą główny ciąg, wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 776. Jeżdżą nią cztery linie, wszystkie zaczynające w Krakowie na dworcu w Czyżynach: „202” do Łososkowic, „212” do Czulic, „222” do Słomnik oraz „232” do Goszczy. Każda z nich wykonuje jednak tylko około dziesięciu kursów dziennie i coraz częściej okazuje się, że jest to za mało. Nawet mimo czterech dostępnych linii, w szczycie w pojazdach panuje tłok. Wydaje się, że do Gminy dotarły prośby mieszkańców o poprawę sytuacji gdyż, jak poinformowała na swoim profilu facebook, zwróciła się do Zarządu Transportu Publicznego o uruchomienie dodatkowych odjazdów. W notce czytamy:

W nawiązaniu do licznych zapytań mieszkańców informujemy że gmina na przełomie sierpnia i września wystąpiła do Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie o pilne uruchomienie kursów w godzinach szczytu porannego (7,10-7,20 z Kocmyrzowa) oraz popołudniowego (15,10-15,20 z Czyżyn).

O dalszych krokach mających na celu poprawę komunikacji będziemy informować.

Trzymajmy zatem kciuki! Trzeba mieć jednak na uwadze, że do tanga trzeba dwojga – koszty funkcjonowania linii aglomeracyjnych bierze na siebie w połowie Kraków, a w połowie gminy. Zatem nie tylko ZTP musi znaleźć dodatkowe środki na więcej kursów – wygospodarować je musi przede wszystkim sama gmina Kocmyrzów-Luborzyca.

Warto przypomnieć również, że w 2018 roku gmina Proszowice – dotychczas pozbawiona linii krakowskiej komunikacji miejskiej – zapytała ZTP o możliwość uruchomienia nowego połączenia na trasie Kraków – Kocmyrzów-Luborzyca – Koniusza – Proszowice. Gdyby plany te się ziściły, byłyby to kolejne dobre wieści dla pasażerów z rejonów Kocmyrzowa-Luborzycy.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , , , , , , ,

  1. Walczymy o więcej kursów „222”! | krabok
  2. Pietrzejowice walczą o linię aglomeracyjną | krabok
  3. Nowa linia „262” | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: