Więcej kursów „208”

Na początku wakacji uruchomiono linię aglomeracyjną przyspieszoną „308”, łączącą centrum miasta z lotniskiem. I choć niestety wszystko wskazuje, że – zgodnie z planami – będzie ona tylko sezonowa i we wrześniu ulegnie likwidacji, to pasażerowie z Balic prawdopodobnie dostaną w zamian pewne niewielkie pocieszenie. Okazuje się, że wraca temat uruchomienia dodatkowych kursów na trasie „208”.

O temacie wzmocnień „208” pisałem po raz pierwszy w lutym tego roku – wtedy jednak jeszcze nie były znane szczegóły zmian, w szczególności ile kursów i w jakich porach zostałoby dołożone. W najnowszym numerze dodatku do miesięcznika Gminy Zabierzów „Znad Rudawy”, w notce na ostatnie stronie pada wreszcie więcej konkretów. Planuje się dołożyć trzy odjazdy „dwieście ósemki” w każdą stronę, tak by wypełnić obecne dwugodzinne dziury – przypomnijmy, że przez większość dnia linia jeździ co 60 minut, ma jednak trzy pory gdy kurs wyskakuje, powodując dwukrotnie większą przerwę.

Obecny rozkład „208” wraz ze wspomniany dziurami o godz. 9, 11 oraz 21.

Jak czytamy w „Znad Rudawy”, MPK już wyraziło zgodę na uruchomienie dodatkowych odjazdów, teraz Zabierzów oczekuje na zgodę Portu Lotniczego – wynika to z faktu, że lotnisko również pokrywa część kosztów funkcjonowania linii (ustalony procent wydatków) i tym samym również będzie musiało więcej dopłacić. Jeśli taka zgoda zostanie udzielona, to kursy zostaną dołożone.

Oczywiście trzy dodatkowe odjazdy dziennie mogą wydawać się małą liczbą, jednak zawsze jest to zmiana na plus. I przede wszystkim – pozwoli wyeliminować wspomniane przerwy w kursowaniu, tym samym zwiększając niezawodność linii.

Podziękowania dla użytkownika lolek-12 z forum Platformy Komunikacyjnej Krakowa za informację.

Jacek Mosakowski

Reklama

, , , , , , , , , , , , , , ,

  1. Jesienne wzmocnienia linii aglomeracyjnych | krabok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: